Od rozpoczęcia rosyjskiej inwazji na Ukrainę mijają 4 tygodnie. Od pierwszych dni wojny wiele polskich gwiazd i artystów zaoferowało swoją pomoc dla uchodźców z Ukrainy. Jednym z przykładów heroicznej postawy jest były uczestnik 10. edycji Top Model, Mikołaj Krawiecki, który poinformował na Instagramie o zawieszeniu kariery modela na rzecz pomocy humanitarnej Ukrainie. Swoje wsparcie okazała również Małgorzata Kożuchowska która, jak się właśnie okazało, w zeszłym tygodniu pojechała do Ukrainy, aby bezpośrednio na miejscu nieść pomoc Ukraińcom.

Małgorzata Kożuchowska pojechała z pomocą do Ukrainy

Małgorzata Kożuchowska opublikowała na swoim profilu na Instagramie nagranie, w którym zdradziła, że w zeszłym tygodniu udała się wraz z przyjaciółmi z pomocą humanitarną pod Lwów. Aktorce udało się dostarczyć tam rzeczy codziennego użytku, ale także niezbędne leki i medykamenty do szpitala polowego, który tam powstaje i szpitala w Żytomierzu. 

Kożuchowska przyznała, że wyjazd do kraju ogarniętego wojną wiele kosztował ją emocjonalnie. "Nie umiem sobie wyobrazić, co czują ludzie, którzy każdego dnia słyszą w okolicach swoich domów wybuchy bomb. Mnie ten dźwięk wybudził raz, podczas bombardowania lotniska w okolicach Lwowa i mam nadzieję, że już niedługo ten odgłos odejdzie w niepamięć, przestanie istnieć" - napisała na Instagramie aktorka.

Jeżeli chodzi o sam Lwów. Życie toczy się tam normalnie, otwarte są sklepy, kawiarnie, ale mimo to czuć wojnę. (...) Spotkałam tam wiele niesamowitych osób. Muzyka Sashę, który na przełomie lutego i marca miał ruszać w trasę koncertową. Wanię, który grał w kabarecie z Prezydentem Zelenskim. Teraz wszyscy się zmobilizowali i każdy z nich pomaga w walce. Zrozpaczoną starszą panią, która uciekała do córki w Hiszpanii, ale nie mogła pogodzić się z tym, że musiała zostawić w Kijowie swoją 90-cio letnią mamę. Od czasu wybuchu wojny z nerwów i potwornego stresu schudła 15 kg. Morze ludzkich łez i cierpienia - kontynuuje Kożuchowska