"Małe kobietki" - film na podstawie bestsellerowej powieści

"Małe kobietki" to adaptacja filmowa bestsellerowej powieści Louisy May Alcott "Little Women". Właśnie w sieci pojawił się pierwszy, świeżutki zwiastun filmu.

Film "Małe kobietki" wyreżyseruje Greta Gerwig - amerykańska aktorka, reżyserka i scenarzystka, nominowana do dwóch Oscarów za film "Lady Bird" (najlepszy scenariusz i reżyseria). To pokazuje, że film "Małe kobietki" zapowiada się na świetną produkcję i kto wie, czy nie zawalczy o tę prestiżową statuetkę. Zwłaszcza, że obsada filmu jest naprawdę doborowa.

"Małe kobietki" - fabuła i obsada

Film "Małe kobietki" na podstawie powieści z 1876 roku przedstawia historię czterech sióstr March, które dorastają i przeżywają pierwsze miłosne uniesienia w czasie wojny secesyjnej. Jo March zostanie sportretowana przez Saoirse Ronan, Emma Watson zagra Meg March, Meryl Streep wcieli się w Marmee March, Timothee Chalamet zagra Laurie Laurence'a, a Amy March sportretuje Florence Pugh. Eliza Scanlen zagra Beth March.

Cztery siostry: Meg, Jo, Beth i Amy starają się jak tylko mogą, aby urozmaicać sobie bardzo skromne życie, a swym optymizmem i ogromnym entuzjazmem zarażają wszystkich dookoła. W tym czasie ich ojciec bierze udział w wojnie secesyjnej. To cudowna, niezwykle klimatyczna opowieść ze świetnie naszkicowanymi portretami psychologicznymi.

Wielokrotnie filmowana powieść "Little Woman" znalazła się na liście BBC 100 książek, które koniecznie trzeba przeczytać.

"Małe kobietki" - kiedy premiera filmu?

My już nie możemy doczekać się filmu "Małe kobietki", ale niestety musimy poczekać jeszcze trochę, ponieważ premiera jest zapowiedziana na styczeń 2020. Na razie możemy cieszyć się z pierwszego zwiastuna.

"Małe kobietki" - pierwszy zwiastun filmu: