Malbork

Gdy za oknem piękna pogoda, szczególnie przyjemnie jest wyrwać się z miasta na weekend. Na taki wyjazd warto wybrać miejsce, które będzie spokojniejsze od naszego codziennego otoczenia. Dobrym pomysłem są wyjazdy na jezioro, na wieś czy do lasu. Nie wszyscy jednak lubią odpoczynek na leżaku z książką. Jeśli należysz to aktywnych typów i lubisz zwiedzanie, mamy dla Ciebie idealny kierunek: Malbork. To niewiele miasteczko położone jest nad rzeką Nogat, ma mnóstwo do zaoferowania! Choć Malbork kojarzy się przede wszystkim z zamkiem krzyżackim, znajdziemy tam wiele innych atrakcji. Oto 5 powodów, dla których warto odwiedzić Malbork.

Malbork: zamek

Malbork to idealne miejsce na weekendowy wypad dla wszystkich miłośników historii. Symbolem miasta jest bowiem zabytkowy (i gigantyczny) zamek krzyżacki. Zamek w Malborku został wybudowany przez Krzyżaków w XIV wieku, a jego zwiedzanie to wspaniała atrakcja zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Turyści odwiedzający Malbork mogą skorzystać m.in. z nocnego zwiedzania zamku. W nocnej scenerii zamek Malbork prezentuje się naprawdę magicznie. Nocny spacer przy świetle świec wśród zabytkowych murów i ciemnych korytarzy stanowi niezapomniane przeżycie. Wspaniałą atrakcją jest również spektakl "Światło i Dźwięk", który odbywa się latem na zamku w Malborku. Zabytek należy do jednych z najbardziej znanych w kraju. Zamek w Malborku jest bowiem wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Malbork: atrakcje dla dzieci

Jeśli podróżujesz z dziećmi, możesz być pewny, że w Malborku Twoje pociechy nie będą się nudzić. Malbork oferuje mnóstwo atrakcji dla najmłodszych. Największym hitem jest Dinopark Malbork, czyli park ruchomych dinozaurów i smoków. To park rozrywki dla całej rodziny, na terenie którego znajdują się atrakcje dla małych i dużych takie jak laserowy tor przeszkód, kino 5D czy mini zoo. W Malborku znajduje się również świetny park linowy dla dzieci.

Malbork: sklepy cynamonowe

Tym, którzy odwiedzili Malbork z pewnością znany jest słynny malborski targ o nazwie sklepy cynamonowe. Turyści, którzy zawitają do Malborka, mogą przenieść się w czasie i kupić regionalne produkty podane w konwencji XX-lecia międzywojennego. Można też usiąść na leżaku i napić się niszowego rzemieślniczego piwa lub domowych nalewek, a także skosztować ekologicznych wiktuałów.

Malbork: wodne atrakcje

Malbork w wakacyjny weekend oferuje też wiele atrakcji na wodzie. Można wybrać się na spływ kajakowy rzeką Nogat lub popływać na SUPach, czyli specjalnych deskach, na których się stoi i wiosłuje. Popularne są również rejsy wycieczkowe po rzece Nogat. Brzeg Nogatu to także idealne miejsce na podziwianie zamku w Malborku.

Do końca wakacji zostało jeszcze kilka weekendów, także jeśli nie macie na nie planów, polecamy obrać kierunek Malbork!