Ariana Grande aktualnie nie ma sobie równych na scenie muzycznej. Amerykanka włoskiego pochodzenia wydaje płytę za płytę, a pochodzące z nich kolejne single po kolei tygodniami okupują szczyty list przebojów na całym świecie. Jak jednak przystało na wschodzącą ikonę popkultury, ta młoda artystka ma nie tylko realny wpływ na to, co jest na topie w świecie muzyki. Autorka przeboju "Thank U, next" kształtuje także trendy w modzie. Wzmożone zainteresowanie bluzami oversize otrzymało nawet nazwę... efektu Ariany Grande! Nie inaczej sprawy się mają w kwestii makijażu. Sprawdź krok po kroku, czym i jak maluje się Ariana Grande już teraz poniżej.

Makijaż Ariany Grande

Make up Ariany Grande można podzielić na dwa rodzaje - lżejszy codzienny i bardziej wyrazisty makijaż sceniczny, w którym pokazuje się na koncertach i czerwonym dywanie. W obydwu przypadkach piosenkarka nie rezygnuje jednak z jednego podstawowego elementu - mocno kryjącego podkładu. Artystka dobiera go pod kolor swojej intensywnej sztucznej opalenizny. 

 

Mówiąc o makijażu Ariany Grande po prostu nie da się nie wspomnieć o kocim oku. Gwiazda zaczęła malować sobie mocną kreskę eyelinerem już jako nastolatka i co widać na licznych zdjęciach paparazzi, stosuje ten klasyczny makijaż oka nawet w dni wolne od pracy.

Jeśli chodzi o makijaż oczu, Ariana lubi też często stosować złote cienie do powiek.

Ariana Grande należy do kobiet, które stosują się do starej zasady mówiącej o tym, że przy mocnym makijażu oczu, należy postawić na mniej rzucające się w oczy usta. W wersji codziennej gwiazda zazwyczaj stawia jedynie na błyszczyk, konturówkę i szminki nude, natomiast w opcji wieczorowej i estradowej uwielbia stosować pomadkę w intensywnym czerwonym kolorze.

 

Ariana Grande to wielka fanka rozświetlacza. W zasadzie mocny higlighter to obok włosów spiętych w kucyk już jeden z jej znaków rozpoznawczych. Makijażysta piosenkarki zdradził, że robiąc jej make up na duże wyjścia lubi korzystać z rozświetlacza w płynie o nazwie Original Illuminator marki ICONIC London. Ariana stosuje go nie tylko na kości policzkowe, ale także na czubku nosa, łuku kupidyna i skroniach.