Makijaż typu kocie oko - baza

Niestety bardzo często kobiety stosują bazy pod podkład zakładając, że ich cera będzie bardziej wygładzona. Najczęściej efektem są zapchane silikonem pory , który jest w tego typu kosmetykach, a dodatkowo równomierne rozprowadzenie fluidu jest dużo trudniejsze. Wniosek? Bazę odstaw w kąt.

Makijaż typu kocie oko - krem

Przed wykonaniem makijażu pamiętaj o kwestii najważniejszej: na zaniedbanej skórze nawet najlepszy makijaż nie będzie prezentować się dobrze. Pomyśl o nawilżeniu twarzy! Najlepiej, jeśli zacznie robić to regularnie.

Makijaż typu kocie oko - podkład

Podkład najlepiej aplikować na twarz gąbeczką, delikatnie wklepując go w twarz. Warto jednak pamiętać, aby nie zostawić brzydkiego odcięcia na linii żuchwy. Pomimo ciągłego przypominania o tym błędzie to wciąż jeden z najczęstszych widoków wśród osób, które nie malują się regularnie.

Makijaż typu kocie oko - konturowanie twarzy

W tym przypadku również wklepujemy (nie rozcieramy!), ponieważ zależy nam, aby odpowiednie kolory znajdowały się w dedykowanych im miejscach. W związku z tym m.in. nakładamy ciemne odcienie korektora na obszary miejsca, które chcemy ukryć. Na te, które mamy w planach uwidocznić nakładamy jasne odcienie. Aby utrwalić osiągnięty efekt najlepiej za pomocą miękkiego, dużego i puchowego pędzla opruszyć twarz pudrem. W związku z tym lepiej mieć puder sypki niż sprasowany.

Kocie oko - krok po kroku

Po podkreśleniu kształtu brwi przechodzimy do efektu kociego oka. Najważniejszą kwestią jest idealne wykonanie kreski, której zrobienie demonstruje Red Lipstick Monster w poniższym filmie. Zachęcamy do obejrzenia!