Makijaż permanentny - największe trendy

Makijaż permanentny ma coraz więcej zwolenniczek i oferuje nam coraz więcej możliwości. Microblading brwi czy trwała kreska na oku to zabiegi, które weszły już na stałe do kanonu. Ostatnio coraz większą popularnością cieszą się jednak te procedury, które zapewniają bardzo naturalny, niemalże niezauważalny efekt. Chcemy mieć nieskazitelną skórę i wyrazistą oprawę oczu – ale bez efektu makijażu. I jest to jak najbardziej możliwe. W gabinetach kosmetycznych coraz częściej wykonuje się permanentny korektor pod oczami, a prawdziwym hitem jest zabieg BB Glow, który polega na trwałej pigmentacji skóry twarzy, dając efekt podkładu. Naturalne wykończenie jest też możliwe w makijażu permanentnym ust.

Makijaż permanentny ust – jak osiągnąć naturalny efekt?

Coraz bardziej zaawansowana technologia pozwala nam na niezwykle precyzyjne wykonanie tatuażu. W makijażu permanentnym ust można obecnie osiągnąć dowolny efekt. Od pełnego krycia, dzięki któremu usta wyglądają jak pomalowane pomadką, poprzez pigmentację 3D (czyli cieniowanie koloru), aż po usta nude, czyli zabarwienie warg delikatnym, zbliżonym do naturalnego odcieniem. Coraz większą popularnością cieszą się tzw. metody bezkonturowe, które zapewniają efekt „no makeup”. Należą do nich m.in.: aquarelle lips (czyli pigmentacja półtransparentnymi, akwarelowymi barwnikami), czy lip blushing (efekt tinty), czy konturowanie ust, które polega na punktowym nakładaniu barwnika w celu optycznego wypełnienie i powiększenia ust. Najnowszy trend pozwala osiągnąć bardzo subtelny efekt transparentnego błyszczyka – i wszystko wskazuje na to, że to właśnie ta technika stanie się numerem jeden w makijażu permanentnym ust.

Na czym polega efekt błyszczyka?

Technicznie rzecz biorąc, ta metoda nie różni znacznie od innych naturalnych wariantów semi-permanentnego makijażu ust. Linergistka stopniowo i precyzyjnie wprowadza pod skórę pigmenty, które w tym przypadku są maksymalnie zbliżone do naturalnego odcienia ust. W tym zabiegu chodzi o to, by uzyskać możliwie najbardziej naturalny efekt, bez wyraźnego zaznaczania konturu czy wprowadzania mocniejszych kolorów. To pozwala na nowo zdefiniować kształt warg, zwłaszcza wtedy, gdy ich linia jest niewyraźna lub nierówna. Oprócz tego, taka pigmentacja optycznie powiększa usta i sprawia, że wydają się pełniejsze. Semi-permanentny makijaż ust to także skuteczny sposób na ich odmłodzenie. Zmniejsza widoczność niewielkich zmarszczek wokół warg i nadaje im młodzieńczy wygląd. Oprócz tego, pozwala także na korektę wtedy, gdy usta są nierówne lub ich symetria została zaburzona - na przykład wskutek urazów mechanicznych.

Makijaż permanentny ust to nie tylko kwestia estetyki!

Niektórym pacjentkom pozwala wrócić do normalnego życia i odzyskać pewność siebie po przebytych operacjach lub nieszczęśliwych wypadkach. Medyczną pigmentację wykonuje się na przykład po rozszczepie wargi i podniebienia, gdy blizna na ustach jest niemożliwa do usunięcia za pomocą dostępnych metod. Makijaż permanentny ust pozwala ją skutecznie zatuszować. Odpowiednio dobrany kolor pigmentu pozwala odtworzyć czerwień wargową i wyregulować kształt. Pigmentację medyczną stosuje się także po oparzeniach lub wtedy, gdy usta tracą symetrię na skutek nawracającej opryszczki.

A gdyby profesjonalna pigmentacja medyczna była za darmo? Na NFZ nie ma co liczyć, ale na szczęście na ten pomysł wpadła Magdalena Bogulak, znana polska linergistka i właścicielka kliniki Sharley Medical Clinic & Day SPA. W ramach zainicjowanej przez nią akcji Sercem Malowane, kobiety z rozszczepem wargi mogą bezpłatnie wykonać makijaż permanentny ust i odzyskać nadszarpniętą wiarę w siebie.