Makijaż na Sylwestra: od czego zacząć?

Makijaż na Sylwestra albo inne wielkie wyjście musi być przede wszystkim trwały. Najłatwiej wykonać go tzw. metodą odwróconą. Polega ona na tym, że najpierw malujemy oczy, a dopiero później zajmujemy się resztą twarzy. Dzięki temu łatwo o korektę, gdy osypią się cienie, co przy brokacie i pigmentach, po które chętnie sięgamy w karnawale może być bardzo przydatne!

Jak zrobić trwały makijaż na Sylwestra?

Najważniejsza jest odpowiednia kolejność i sposób aplikacji poszczególnych kosmetyków. Zaczynamy od nawilżenia skóry lekkim kremem (najlepiej o hydrożelowej konsystencji), po czym dajemy mu chwilę na wchłonięcie się. Następny krok to baza, a dopiero później podkład i kolejne kosmetyki kolorowe. Pamiętaj o tym, by nie przesadzać z ich ilością. Lepiej dołożyć kolejną cienką warstwę niż zużyć od razu pół opakowania. Po nałożeniu podkładu, utrwalamy go pudrem i nakładamy róż, bronzer oraz rozświetlacz. Tu również kolejność ma znaczenie - kosmetyki sypkie nakładamy już po przypudrowaniu, pozostałe - przed. Na końcu utrwalamy makijaż na Sylwestra sprayem fixującym.

Makijaż na Sylwestra wymaga przygotowania

Nawet najlepsze kosmetyki nie będą dobrze wyglądać, jeśli wcześniej nie zadbasz o skórę. Odpowiednia pielęgnacja jest niezbędna przez cały rok, ale przed wielkim wyjściem warto dopieścić skórę. Podstawą jest porządne nawilżenie, nie dopuść więc do utraty wody. Zimą stosuj kremy z lipidami, a w kremach na dzień szukaj takich składników jak kwas hialuronowy czy gliceryna. Regularnie (raz w tygodniu) złuszczaj skórę delikatnym peelingiem enzymatycznym. Codziennie dokładnie ją oczyszczaj, a przed wielkim dniem zafunduj jej kurację ampułkami (co wieczór wklepujemy jedną w skórę twarzy, szyi i dekoltu) oraz maskę na płachcie (nawilżającą lub rozjaśniającą).

Jak wykonać trwały makijaż na Sylwestra? Oto 5 kroków, dzięki którym będzie się trzymał całą noc!