Makijaż na Halloween: jak go zrobić?

Makijaż na Halloween musi przyciągać uwagę, a nawet szokować, ale to wcale nie oznacza, że trzeba epatować krwią. Zwłaszcza, że to, co można znaleźć na Instagramie coraz bardziej przypomina profesjonalną charakteryzację rodem z horroru, a nie makeup, który każda z nas może samodzielnie wykonać w domu. Jeśli więc mrożące krew w żyłach efekty to nie wasza bajka, znalazłyśmy kilka bardziej subtelnych alternatyw. Czy makijaż na halloween może w ogóle być kobiecy? Jak się za chwilę przekonacie, zdecydowanie tak. Wystarczy zaszaleć z kolorami, ekstremalnie powiększyć oczy albo stworzyć efektowną iluzję, dzięki której twoja twarz będzie wyglądała jak namalowana. Jeśli nie chcesz iść w klimat rodem z horroru, zainspiruj się kreskówkami, superbohaterkami z filmów - albo... zwierzęcymi cechami. Lamparcie cętki albo koci pyszczek wyglądają uroczo - i są bardzo proste do zrobienia. Oto najpopularniejsze pomysły na makijaż na Halloween:

Makijaż na Halloween - czaszka

Cechy charakterystyczne tego makijażu na Halloween to czarno-biała kolorystyka, szeroki uśmiech i mocno podkreślone oczy. Wygląda na trudny do zrobienia, ale w rzeczywistości nie jest aż tak skomplikowany. Wystarczy trochę poćwiczyć - i makijaż na Halloween a'la czaszka będzie jak malowany!

Makijaż na Halloween - kot

Kto powiedział, że makijaż na Halloween musi być straszny? Pamiętaj, że filmy grozy to nie jedyna inspiracja, po jaką warto sięgnąć. Równie dobrze możesz postawić na coś zdecydowanie bardziej uroczego. Koci makijaż to jeden z najpopularniejszych i najsłodszych pomysłów na Halloween. W dodatku jest tak prosty do wykonania, że nie potrzebujesz żadnych umiejętności charakteryzatorskich - w przeciwieństwie do krwawych makijaży jak z horroru. 

Makijaż na Halloween - pop art

To chyba nasza ulubiona wersja makijażu na Halloween - ultra kobieca i niezwykle efektowna. Nie epatuje krwią, nie trąci kiczem, nie jest infantylna - za to jak żaden inny halloweenowy makijaż - świetnie pasuje do eleganckiej małej czarnej. Jeśli nie wierzyłyście, że na Halloween można się przebrać z klasą - oto gotowy do wzięcia pomysł. Do tego ten makijaż ma jeszcze jedną zaletę: jest banalnie prosty do wykonania!

Makijaż na Halloween - klaun

Gangsterski clown to kultowy motyw rodem z filmów akcji. W tym makijażu na Halloween podoba nam się zwłaszcza efekt powiększonych oczu, ale również to, że jest tak łatwy do wykonania! Z pewnością bez trudu poradzi z nim sobie każda z nas. 

Makijaż na Halloween - cukrowa czaszka

Ten niezwykle barwny makijaż na Halloween wymaga nieco więcej wprawy - ale wierzcie mi, efekt wart jest zachodu! Zwłaszcza jeśli podoba Wam się niezwykle ornamentalna, meksykańska wersja święta zmarłych. Albo jeśli też nie mogłyście oderwać się od "Coco". Pełen kolorowych elementów, kwiatów i serc z pewnością zrobi furorę na każdej imprezie z okazji Halloween!

BOTKI NA JESIEŃ - SPRAWDŹ NASZE TYPY!