Makijaż dla brunetek o brązowych oczach — dzienny

Delikatny makijaż dla brunetek o ciemnych oczach powinien bazować, przede wszystkim, na umiejętnym dozowaniu poszczególnych kosmetyków. Zbyt dużo produktu na twarzy nigdy nie wygląda dobrze, a już szczególnie w przypadku makijażu dziennego. Brunetki posiadają zwykle dosyć wyrazistą urodę, często o ciepłych tonach, dlatego w ich przypadku można pozwolić sobie na wykorzystanie kosmetyków, których raczej nie użyją blondynki.

Brunetki o brązowych oczach wyglądają niesamowicie w granatowych, fioletowych i zielonych cieniach. W przypadku makijażu dziennego taki efekt może być zbyt mocny, ale z powodzeniem można zastąpić go kolorowym eyelinerem. Takie odcienie leżą bowiem po przeciwnej stronie koła barw w stosunku do brązu, dlatego idealnie podbijają kolor tęczówki. 

Makijaż dla brunetek o brązowych oczach na dzień może obejmować również subtelne konturowanie oraz lekkie ocieplanie twarzy za pomocą bronzera. Do tego celu używa się kosmetyku o ciepłych tonach, omiatając nim twarz nie tylko w okolicach kości policzkowych. Większość brązowookich brunetek opala się na złoty brąz, dlatego taki efekt wygląda u nich bardzo naturalnie, jednak jeśli jesteś chłodnym typem urody, lepiej zrezygnować z tego kroku.

Jeśli chodzi o usta do makijażu dziennego, dobrym pomysłem są odcienie nude lekko wpadające w brąz, które dopełnią kolor oczu i włosów. Taki efekt często można zaobserwować u brązowookiej Kylie Jenner.

Makijaż dla brunetek o brązowych oczach — wieczorowy

Makijaż dla brunetek o brązowych oczach na wyjścia powinien bazować na wspomnianych odcieniach brązu, zieleni, fioletu oraz granatu, ale o znacznie większej intensywności niż przy make-upie dziennym. Kobietom o naturalnie ciemnej oprawie oczu pasuje również efekt smokey eye oraz czarna kredka na dolnej i górnej powiece roztarta za pomocą pędzelka lub, tak zwanej, pacynki do makijażu. Całość można wzbogacić także błyszczącymi cieniami.

Makijaż dla brunetek na wyjścia może również obejmować bardzo wyraziste usta w dowolnym kolorze. Może to być zarówno kolor czerwony, jak i różnego rodzaju odcienie różu, czy brązu, który brązowookim kobietom pasuje lepiej niż komukolwiek innemu. Brunetki o brązowych oczach nie wyglądają zbyt dobrze w bardzo jasnym różu i brązie, dlatego w sytuacji, gdy wolisz naturalniejszy efekt, lepiej zdecydować się na odcienie nude.

Niezależnie od koloru oczu i oczekiwanego efektu, brunetki na ogół powinny podkreślać brwi, szczególnie w sytuacji, gdy są one naturalnie rzadkie. Ciemne włosy mogą bowiem kontrastować z tym elementem i sprawiać, że makijaż wygląda na nieskończony. W tym celu możesz zastosować specjalne cienie, kredkę lub pomadę.

Zobacz także:

Makijaż dla brunetek o niebieskich oczach — dzienny

Naturalny makijaż powieki dla brunetek o niebieskich oczach znacznie różni się od efektu pasującego również brązowookim kobietom. Główną różnicą podczas wykonywania takiego make-upu jest fakt, że niebieskie oczy nie wyglądają tak dobrze w zestawieniu z granatowymi, fioletowymi i zielonymi cieniami. W przypadku takiej barwy tęczówki znacznie lepiej postawić na odcienie dopełniające, czyli wszelkiego rodzaju pomarańcze, róże czy brzoskwinie.

W makijażu dziennym dobrze wygląda również kreska eyelinerem sprawiająca, że oko staje się znacznie bardziej wyraziste, co w przypadku niebieskiej tęczówki jest dosyć ważne.

Dobrym pomysłem w przypadku niebieskookich brunetek jest także rozświetlanie kości policzkowych oraz wewnętrznego kącika oka za pomocą rozświetlacza w pasującym odcieniu. Często kobiety o niebieskich oczach posiadają chłodną karnację, dlatego w ich przypadku najlepiej sprawdzają się srebrzyste warianty.

Pozostając w temacie konturowania, brunetkom o niebieskich oczach pasują także róże do policzków skłaniające się bardziej w stronę odcienia różowego niż brzoskwiniowego. Ten drugi sprawdza się lepiej w przypadku brązowookich kobiet.

Makijaż dla brunetek o niebieskich oczach — wieczorowy

Makijaż dla brunetek o niebieskich oczach na wieczór można wzbogacić o odzienie brązu i błyszczące cienie o dowolnym wykończeniu. Na szczególną uwagę zasługują cienie foliowe w odcieniach różu i brzoskwini. Podkreślenie jasnych oczu jest możliwe również za pomocą sztucznych rzęs oraz lekko roztartej, przydymionej kreski na górnej powiece.

Makijaże wieczorowe uwzględniają również bardziej wyraziste usta. Kobietom o niebieskich oczach pasuje nie tylko uniwersalna czerwień, lecz także ciemne odcienie różu, od niezwykle popularnej fuksji, aż po kolory wpadające w bordo. Takie brunetki powinny raczej rezygnować z brązowych szminek. Jeśli wolisz naturalny efekt, dobrym pomysłem będzie klasyczny błyszczyk, jednak wówczas należy skupić się na mocniejszym podkreśleniu oczu. Warto również przyciemnić brwi za pomocą pomady, która jest najtrwalszym kosmetykiem wykorzystywanym do tego celu.