Sylwester 2020/2021: magiczna końcówka roku

Koniec starego roku i początek nowego to doskonały czas na podsumowania i postanowienia. Sylwester 2020/2021 z pewnością większa część osób spędzi w domu, w gronie najbliższych lub samotnie i bynajmniej nie jest to powód do smutku. Jeśli należysz do tej grupy, nie musi to oznaczać, że ten czas nie może być magiczny – i to dosłownie.

Z pomocą zawodowej wiedźmy – Daniela Pawelskiego, przygotowaliśmy dla Ciebie kilka wyjątkowych, ale prostych zaklęć, które pomogą Ci przyciągnąć szczęście i spokój ducha na nadchodzący rok. Co powiesz na Sylwestra w stylu slow? Medytacja i zajrzenie w głąb siebie to dobry początek. Na spokojnie przeanalizuj to, co w 2020 roku wydarzały się dobrego, a co złego. Co chcesz przyciągnąć na rok 2021, a od czego wolałbyś się odciąć. Weź kilka głębokich wdechów i poświęć chwilę na cokolwiek, co sprawi Ci przyjemność. Może to być gorący prysznic, masaż twarzy, maseczka, 15 minut czytania książki, lub lampka wina wypita bez patrzenia w telefon. Gotowa? Czas na magię. Oto 4 proste sposoby na przyciągnięcie szczęścia w nadchodzącym roku, które jednocześnie są doskonałą okazją, by przyjrzeć się sobie.

foto: Getty Images

Liść laurowy spełniający życzenia

To wyjątkowo prosty sposób, który pozwoli Ci skupić się na swoim marzeniu i otworzyć się na jego realizację. Jedyne, czego będziesz potrzebowała to liść laurowy (może być zwykły, suszony wyjęty prosto z szafki z przyprawami) i dowolna świeca. Pomyśl sobie życzenie i zapisz je, na przykład z pomocą markera lub cienkopisu na liściu. Najlepiej, aby było jak najbardziej konkretne, ponieważ to pomoże nam w następnym kroku, czyli wizualizacji. Zamknij liść w dłoniach i na chwilę skup się tylko i wyłącznie na swoim życzeniu. Wyobraź sobie, że już się ono spełniło i jesteś dzięki temu szczęśliwa. Pomyśl, jak wygląda teraz Twoje życie i jak się czujesz. Ważne jest, abyś myślała o tym tak, jakby to już się stało. Gdy poczujesz się pełna szczęścia z powodu spełnionego życzenia, spal liść w ogniu świecy i gotowe!

ZOBACZ TEŻ: Co mówi twoja aura? Sprawdź, jaki kolor jest w Tobie dominujący?

Lanie wosku

Jeśli Ty też byłaś jednym z tych dzieci, które wyczekują Andrzejek i ryzykując poparzenia, przelewają wosk przez klucz, to mamy dla Ciebie dobrą wiadomość, a nawet dwie. Pierwsza jest taka, że z tej formy wróżenia się nie wyrasta, a druga, że wcale nie musisz czekać do kolejnych Andrzejek. Wróżenie z wosku sprawdzi się świetnie również w czasie spokojnego Sylwestra. Weź klucz, miskę z wodą, stop świecę i sprawdź, co los przygotował dla Ciebie na kolejny rok. Z pewnością pamiętasz, jak to się robi!

Zobacz także:

ZOBACZ TEŻ: Biżuteria, która zapewni Ci szczęście? Sprawdź jak dobrać ją do swojego znaku zodiaku

Kartki z życzeniami

Nie, nie chodzi o te kartki z życzeniami, które kupujesz w kiosku na urodziny dla znajomych. Wystarczą trzy zwykłe kartki papieru, długopis i świeca. Na jednej napisz to, za co jesteś wdzięczna, co dobrego wydarzyło się w minionym roku, co napawa Cię radością i za co chciałabyś powiedzieć „Dziękuję!”. Na kolejnej, wypisz to, od czego chciałbyś się odciąć, co podcinało Ci skrzydła, lub ograniczało Twój rozwój. Na trzeciej zapisz wszystko to, co chciałabyś przyciągnąć do siebie w kolejnym roku, co sprawiłoby Ci szczęście lub wprowadziło harmonię do Twojego życia. Gdy już wszystkie trzy kartki będą gotowe, spal dwie pierwsze w ogniu świecy, a trzecią zachowaj aż do kolejnego Sylwestra. Uwaga na ogień! Na wszelki wypadek trzymaj w pobliżu miskę z wodą po laniu wosku.

foto: Getty Images

ZOBACZ TEŻ: Wyrocznia I-ching - osiągnij swój cel dzięki starochińskiej księdze przemian

Rytuał węzłów

Jest to prosty rytuał ochronny, który ma za zadanie zabezpieczyć na kolejny rok nasze własności, na przykład mieszkanie, dom, lub samochód. Aby uchronić je przed działaniem złych mocy, będziesz potrzebowała czarnej świecy i czerwonego lub białego sznurka. Zapal świece i wypowiedz poniższe zaklęcie, przy każdym wersie zawiązując jeden supełek na sznurku.

Przy pierwszym węźle stawiam żelazną, mocną zbroję.
Przy drugim miecz ognisty zamyka podwoje.
Przy trzecim metal sztaby ochroną mi będzie.
Przy czwartym psy ochronne wypuszczone wszędzie.
Przy piątym palisada…
Przy szóstym mur wysoki…
Przy siódmym tarcza ochronna odczyni uroki.
Przy ósmym tygrys mocny strzeże mego wejścia.
Anioł Stróż obejścia.

Tak zawiązany sznurek zawieś na klamce domu lub w samochodzie.

 

Sylwester 2020/2021 to chwila dla Ciebie

Te proste zaklęcia i wróżby oprócz magicznej pomocy, zapewnią Ci też inną ważną rzecz. Są one doskonałym pretekstem, by tę wyjątkową noc poświęcić na przemyślenia i podróż do swojego wnętrza. Czy w codziennym pędzie znajdujesz dość czasu, aby zajrzeć w siebie i zastanowić się, czego tak naprawdę pragniesz? Czy w swojej obecnej sytuacji życiowej czujesz się komfortowo, a jeśli nie to dlaczego? Co możesz zmienić, aby poczuć się lepiej? Skoro imprezy i tak są odwołane, nie masz nic do stracenia, by przemyśleć to właśnie teraz. Pamiętaj, że nie ma na świecie większej magii niż wewnętrzna harmonia.

Nasz ekspert: Daniel Pawelski