Magda Mołek o wyroku Trybunału Konstytucyjnego: „Nie ma słów pocieszenia na to, co usłyszałyśmy”

Magda Mołek w tym krótkim filmie mówi dokładnie to, co chyba nam wszystkim leży dziś na sercu. Dziennikarka zamieściła na swoim Instagramie niezwykle ważny apel, w którym prosi o solidarność - nie tylko wśród kobiet. - Liczę też bardzo na Was mężczyźni! – mówi dziennikarka i zachęca o wspierania bliższych i dalszych kobiet w tym trudnym momencie.

- Dzień dobry, mówię z bardzo brzydkiej, smutnej Warszawy dzisiaj, ale to, co się dzieje za oknem odzwierciedla to, co dzieje się w naszych sercach po wczorajszym wyroku pseudotrybunału konstytucyjnego. Nie ma słów pocieszenia na to, co usłyszałyśmy – zaczyna prezenterka. - Mam nadzieję, że nasze wk**wienie zmieni sytuację, w jakiej się wszystkie znalazłyśmy. Liczę też bardzo na Was mężczyźni.

- Idę właśnie do przedszkola po swoje dziecko, zdrowe, piękne i mądre. I nie wyobrażam sobie cierpienia kobiet, które nie miały w życiu tyle szczęścia co my, które mamy zdrowe dzieci – dodaje dziennikarka.

Zobacz też: Mołek, Ostaszewska, Rubik, Trzaskowska, Środa, Frycz, Lis, Nogaś komentują wyrok TK: "To wyrok na nasze córki"

Magda Mołek apeluje do mężczyzn: "Wspierajcie kobiety obok siebie"

Magda Mołek zwróciła się też bezpośrednio do mężczyzn, prosząc ich o solidarność z kobietami, zwłaszcza w tak trudnym momencie. A my przekazujemy ten apel dalej, zanim zniknie z Instagrama. Trudno bowiem o bardziej trafne słowa w kontekście tego, co dzieje się teraz w Polsce:

- Dmuchajcie w skrzydła każdej kobiecie, która jest obok Was! To jest nasz czas. Nie wygramy tego jeśli nie będziemy solidarni. Bardzo was do tego zachęcam. Na każdym kroku wspierajmy się. Wspieraj kobietę obok siebie. Niech to będzie twoje zadanie na zawsze, od dziś – apeluje Magda Mołek.

Aborcja w Polsce: Protesty po decyzji Trybunału Konstytucyjnego trwają

Po czwartkowej decyzji Trybunału Konstytucyjnego zaostrzającej przepisy antyaborcyjne, w całej Polce trwają protesty. Zgodnie z orzeczeniem TK, przerywanie ciąży z powodu ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu lub nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu jest niezgodne z konstytucją. W praktyce oznacza to niemalże całkowity zakaz aborcji w Polsce, gdzie większość zabiegów jest wykonywana właśnie z tego powodu. Przeciwko zaostrzeniu przepisów antyaborcyjnych codziennie protestują tysiące kobiet, a przeciwko orzeczeniu opowiadają się politycy, ludzie kultury i mediów, m.in. Olga Tokarczuk, Małgorzata Trzaskowska, Michał Nogaś, Anja Rubik, Maja Ostaszewska, Olga Frycz, Matylda Damięcka czy Hanna Lis.

Zobacz też: Będzie nowelizacja przepisów o aborcji w Polsce. Czego możemy się po niej spodziewać?

Protest Ogólnopolskiego Strajku Kobiet. Co czują kobiety, które wychodzą na ulice?