Znana restauratorka i gwiazda programu telewizyjnego "Kuchenne rewolucje" wywołała niemałe zamieszanie swoją wypowiedzią w wywiadzie dla Plejady. Magda Gessler przyznała, że w przypadku czwartej fali pandemii COVID-19 do jej restauracji "będą wchodzić ludzie zaszczepieni lub wymazani, a jak nie to nie wejdą". Słowa restauratorki oburzyły środowisko antyszczepionkowe, do którego należy również Edyta Górniak. Warto wspomnieć, że Panie mają już za sobą ostrą wymianę zdań na temat pandemii, szczepionek i zasadności noszenia maseczek po tym, jak piosenkarka stwierdziła na transmisji live na Instagramie, że w szpitalach leżą statyści, a COVID to sprawka Billa Gatesa. "Fałszujesz koleżanko. Polska piosenkarka, ignorantka" - mówiła wtedy o Górniak Magda Gessler.

Edyta Górniak oburzona słowami Magdy Gessler

O komentarz na temat wypowiedzi znanej restauratorki poprosił Edytę Górniak Superexpress. Piosenkarka powiedziała, że słuchała wypowiedzi Magdy Gessler kilka razy mając nadzieję, że "coś źle zrozumiała i zrozumiała opacznie".

Uderzył mnie najpierw drwiący, żeby nie powiedzieć szyderczy ton jej wypowiedzi. Czy nie łagodniej byłoby powiedzieć: "Chciałabym, aby wszyscy w mojej restauracji czuli się dobrze? - mówi gwiazda

"Wszyscy czujemy przecież podprogowo, że po utworzonych sztucznie różnicach religijnych, poglądowych, politycznych, a także na tle tzw. rasowym, mógłby nastąpić przełom w historii ludzkości i dowieść wreszcie rozwoju cywilizacji. Jeśli znów ludzie staną przeciwko sobie, to znaczy, że zupełnie niczego nie nauczyły nas tragedie naszych przodków" – kontynuowała z pełną powagą Edyta Górniak.

"Rzeczywistym problemem dziś nie jest choroba, lecz brak człowieczeństwa. Dziecka światopogląd jest tak samo ważny, jak światopogląd osoby starszej. Nie muszą i nie mogą rozumieć wzajemnych przemyśleń. Jednak wszystkich może i powinna łączyć i scalać łagodność w rozumieniu każdego człowieka. Każdy z nas przecież ma swoją drogę życia, własne oczy, własne potrzeby, swój scenariusz rozwoju" – mówi piosenkarka i dodaje:

Jak można powiedzieć o kimkolwiek, cytuję: "Wejdą tylko wymazani"? Co to jest za określenie? Czy tak może powiedzieć człowiek o człowieku? Nawołuję do nas wszystkich, ponad wszelkie rozumienie: nie traćmy moralności

Edyta Górniak powiedziała również co myśli na temat segregacji społeczeństwa na zaszczepione i niezaszczepione.

"W wielu krajach Europy ludzie zjednoczyli się i na pomysł segregacji i dyskryminacji niektórych restauratorów wszyscy solidarnie przestali do nich przychodzić. Szybko więc zmienili zdanie. Mogą być wyjątki, ale czuję, że większość ludzi chce żyć w spokoju. Jeśli wyjście do restauracji będzie wiązało się z potencjalnymi awanturami i kłótniami, myślę, że ludzie będą woleli po prostu umówić się na grilla u przyjaciół" - przewiduje piosenkarka.

 

Zobacz także: