Maffashion bez makijażu na Instagramie

Maffashion, czyli Julia Kuczyńska, to jedna z najpopularniejszych polskich gwiazd związanych z modą. Profil Julii na Instagramie obserwuje ponad 1,4 mln osób, brała też udział w wielu kampaniach dla międzynarodowych marek odzieżowych i kosmetycznych. Choć większość zdjeć na profilu gwiazdy przedstawia ją w wyszukanych stylizacjach i wizerunku, o który zadbali specjaliści, ostatnio zdecydowała się na pokazanie twarzy bez grama makijażu. Post, opisany jako „Świeżo po zmyciu...#nofilter #paniprzebarwienia” zdobył ponad 75 tysięcy polubień i setki pochlebnych komentarzy. Julia pokazała, że jej skóra pokryta jest piegami i delikatnymi przebarwieniami, co bardzo spodobało się jej fankom:

Super! Fajnie, ze pokazujesz siebie w wersji naturalnej, to jest takie ważne w dzisiejszych czasach! Brawooo!

Uważam że wyglądasz pięknie. W końcu jesteśmy ludźmi i te tzw niedoskonałości są częścią człowieka.

Mam podobną cerę i nawet nie wiesz jak mi lżej teraz. - to tylko część komentarzy pod naturalnym zdjęciem Maffashion.

Na podobny ruch zdecydowało się już wiele gwiazd, zarówno polskich, jak i zagranicznych. Popularność tego typu postów pokazuje, jak bardzo, pośród otaczającej nas perfekcyjnej i wyretuszowane rzeczywistości, potrzebujemy normalności. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez JULIA KUCZYŃSKA (@maffashion_official) Lip 6, 2020 o 4:39 PDT

Maffashion bez makijażu: #paniprzebarwienia

Julia Kuczyńska zwróciła uwagę swoich obserwatorów na konkretny „mankament”, który jej zdaniem dominuje na jej skórze, a mowa o przebarwieniach. Przebarwienia to skupiska ciemnego barwnika na skórze, których przyczyną mogą być hormony, genetyka, urazy i stany zapalne, a także nadmierna ekspozycja na słońce. Walka z nimi nie jest prosta, bo (szczególnie te o podłożu hormonalnym) lubią powracać. Jeśli jednak chcemy ją podjąć, najlepszym rozwiązaniem będzie wizyta w gabinecie medycyny estetycznej. Usunąć przebarwienia możemy zarówno zabiegiem z użyciem lasera, jak i silnymi peelingami chemicznymi (zabieg cosmelan i dermamelan). Drobne przebarwienia potrądzikowe znikną po regularnym stosowaniu peelingów z kwasami, witaminy C, a także produktów z pochodnymi retinolu.

Kluczowa w profilaktyce przebarwień jest ochrona przed promieniowaniem UV, czyli codzienne stosowanie kremów z filtrem SPF50.