Madonna idzie na wojnę z Instagramem? Tego nie wiadomo, ale jedno jest pewne: chce walczyć z cezurą. Po tym, jak Instagram za złamanie zasad usunął serię jej odważnych zdjęć, artystka opublikowała je ponownie. Tym razem w wersji z zasłoniętymi sutkami i mocnym komentarzem. Co napisała królowa popu?

Madonna - kontrowersyjne zdjęcia na Instagramie

O zdjęciach Madonny pozującej w odważnym stroju na łóżku było naprawdę głośno. Uwagę zwracały nie tylko seksowne pozy i nagi biust, ale również religijne nawiązania (z których przecież artystka znana jest od wielu lat).

Anioł czuwa nade mną - pierwotnie podpisała fotografie gwiazda, nawiązując do wiszącej nad łóżkiem rzeźby.

Część osób uznało, że ​​​​zdjęcia nie powinny znaleźć się na Instagramie:

"To nie jest PornHub", 

"Madonno, mówię do ciebie z zeszłego wieku: PRZESTAŃ JUŻ. Idź na emeryturę i bądź królową, którą jesteś. Wyglądasz śmiesznie",

"To za dużo. To już nawet nie jesteś Ty".

Zobacz także:

Inni fani postanowili wesprzeć swoją idolkę komentując: "Co za NIESAMOWITE ciało. Wyglądasz pięknie dziewczyno", "Boska! Więcej słów nie potrzeba".

Finalnie zdjęcia zniknęły, jednak artystka nie zamierzała się na to godzić.

Madonna sprzeciwia się polityce Instagrama 

Madonna szybko odpowiedziała na usunięcie zdjęć. Wrzuciła je ponownie, tym razem z emoji serca cenzurującym jej sutki. 

W poście napisała:

Przesyłam zdjęcia usunięte z Instagrama bez ostrzeżenia ani powiadomienia… Powodem ich usunięcia było odsłonięcie małej części mojego sutka. Nadal jest dla mnie zdumiewające, że żyjemy w kulturze, która pozwala pokazać każdy cal kobiecego ciała z wyjątkiem sutka. Jakby to była jedyna część kobiecej anatomii, którą można zseksualizować. Sutek, którym karmi się dziecko. Dlaczego sutek mężczyzny nie jest odbierany jako erotyka?! 

Dziękuje, że udało mi się zachować zdrowy rozsądek przez cztery dekady cenzury, seksizm, ageizm i mizoginię [...] - dodała.

Post spotkał się z wieloma pozytywnymi reakcjami:

"Całkowicie się zgadzam i jestem wdzięczny za twoją szczerą, zbuntowaną, odważną i współczującą sztukę"

"Nigdy więcej cenzury!"

"Uwolnić sutki!"

Instagram ma surowe wytycznych dla społeczności. Z jakich powodów nie zezwalają na nagość?

Wiemy, że czasami ludzie mogą chcieć udostępniać nagie zdjęcia, które mają charakter artystyczny lub kreatywny, ale z różnych powodów nie zezwalamy na nagość na Instagramie. Obejmuje to zdjęcia, filmy i niektóre treści stworzone cyfrowo, które pokazują stosunek seksualny, genitalia i zbliżenia całkowicie nagich pośladków. Obejmuje również zdjęcia kobiecych sutków, ale zdjęcia w kontekście karmienia piersią, porodu i momentów poporodowych, sytuacji związanych ze zdrowiem (na przykład po mastektomii, świadomości raka piersi lub operacji potwierdzenia płci) lub aktu protestu są dozwolone. Nagość na zdjęciach obrazów i rzeźb też jest w porządku - czytamy w oficjalnym regulaminie Instagrama.

Więcej instagramowych zdjęć Madonny znajdziecie w naszej galerii.