Madonna usunęła właśnie ze swojego Instagramu zdjęcie z dziećmi, które zamieściła z okazji obchodzonego w minioną niedzielę w USA Dnia Matki. Powodem były negatywne komentarze na temat jej wyglądu. Fani mieli zamieszczać pod zdjęciem negatywne komentarze odnoszące się do jej wyglądu, w szczególności jej rysów twarzy, które znacznie się zmieniły na przestrzeni ostatnich lat. To właśnie fala hejtu, która niepodziewanie spadła na piosenkarkę, miała zmusić ją do tego, aby usunąć zdjęcie z medium społecznościowego. Ta bardzo ją zabolała?

#SupportMadonna - na czym polega akcja?

Choć część fanów Madonny (czy można ich jednak tak nazywać?) postanowiła wypowiedzieć się negatywnie na temat jej obecnego wizerunku, to jednak spora ich grupa postanowił wziąć ją w obronę. W reakcji na decyzję Madonny o usunięciu zdjęcia z dziećmi z Internetu, fani szybko zorganizowali akcję #SupportMadonna, do której szybko włączył się najbardziej zagorzali fani i fan-cluby wokalistki na całym świecie. Jednym z nich jest polski fan-club Royal Madonna, który na Facebooku tak uzasadniał swoją decyzję:

„Jesteśmy już zmęczeni odpowiadaniem na bezsensowne komentarze, które pojawiają się na naszym profilu. Komentarze, które zarzucają Madonnie nadmierny Photoshop, kiedy wygląda zbyt dobrze, zaś kiedy nie wygląda najlepiej - ciągłe wypominanie jej wieku, korzystanie z usług medycyny estetycznej, nazywanie "brzydką", "grubą", "opuchniętą", "ponaciąganą", "starą"... Czasami mamy wrażenie, że niektórzy zapomnieli że Madonna ma prawie 60 lat. Jesteśmy też przekonani, że nigdy nie dogodzi wszystkim. Nie tolerujemy jednak seksistowskich komentarzy pod jej adresem, kiedy analogicznych "zarzutów" nie ma nikt pod adresem Iggy Pop, Paul McCartney czy Elton John.

 

Wstyd nam najbardziej jednak za fanów, którzy zapomnieli, że Madonna jest człowiekiem, który ma swoje uczucia. Uważamy, że komentujący w ten sposób nie mają w sobie za grosz empatii, a jest to gorsze od najgorszej z odsłon Madonny. Jak łatwo dopi*rdolić jej na odległość, podczas gdy 100% z Was dostałoby skurczy zwieraczy, gdyby miało okazję porozmawiać z nią na osobności, nawet gdyby wyglądała na starą, opuchniętą, grubą babę.Ci z Was, którzy są jednak temu przeciwni, proszeni są o udostępnienie poniższego zdjęcia w socialmediach. Okażmy Madonnie wsparcie!”

Jak zatem widać, Madonna w gronie sowich obserwatorów ma nie tylko hejterów, lecz także zagorzałych fanów, którzy zawsze staną po jej stronie, A Wy do której grupy należycie? Uważacie, że hejt pod zdjęciami gwiazd jest powodem do tego, żeby usuwać je z mediów społecznościowych?

A o jakie zdjęcie poszło tym razem? Obejrzycie je poniżej: