Maciej Stuhr o katastrofie klimatycznej

Maciej Stuhr wydał bardzo ważne oświadczenie. Aktor w swoich mediach społecznościowych opublikował post nawołujący do zastanowienia i edukacji. Tekst dotyczy katastrofy klimatycznej, która jest gigantycznym zagrożeniem dla ludzkości. Post jest częścią kampanii promocyjnej filmu dokumentalnego, w którym Maciej Stuhr jest narratorem. Film ma na celu edukację i ostrzeżenie obywateli przed tym, co może się stać, jeśli nie zaczniemy traktować poważnie kwestii klimatu.

Naukowcy nie mają wątpliwości: katastrofa klimatyczna jest realnym zagrożeniem dla istnienia ludzkości. Musimy działać teraz, zanim będzie za późno. Wielu z nas jednak jeszcze o tym nie wie. Dlatego domagamy się zorganizowania edukacji klimatycznej w polskich szkołach i większego zaangażowania w ten temat polskich mediów. Nasz film pokazuje to, o czym powinno się uczyć w szkołach, a o czym się nie uczy.

 

Maciej Stuhr otrzymał wsparcie internautów

Maciej Stuhr pod postem otrzymał wiele komentarzy i słów wsparcia. Internauci dzielili się swoimi obawami i spostrzeżeniami o braku działania ze strony władzy. Wiele wypowiedzi dotyczyło głęboko zakorzenionych działań społeczeństwa i tego, jak bardzo potrzebna jest wszystkim edukacja.

Nie zmieni się nic, a będzie jeszcze gorzej, jeśli rządzący się nie zmienią. Edukacja jest najważniejsza, starszych ludzi już nie wyedukujemy, ale młodzi mogą dużo zmienić.

Ja sądzę, że przez najbliższe 5 lat kryzys klimatyczny będzie nadal stał między bajkami. Chyba że 40% społeczeństwa otrzeźwieje...ale wątpię.

Skończmy z czczym gadaniem, a wprowadźmy zdrowe nawyki. Ograniczmy masowe lanie wody i niepotrzebne zużycie światła. Zacznijmy od małych kroków. I może poedukujmy osoby wyrzucające śmieci do lasu. Wytłumaczmy, że to magicznie nie znika. Może być to szokujące, ale chociaż spróbujmy.

Extinction Rebellion Polska - kim są?

Extinction Rebellion Polska to grupa, która ma na celu stworzenie przyjaznego świata dla przyszłych pokoleń. W swoich założeniach wymieniają mobilizację społeczeństwa, edukację bez obwiniania, powielania toksycznych wzorów oraz dekoncentrację władzy. Ich główną misją jest przeciwstawienie się globalnemu ociepleniu i katastrofie ekologicznej.