Macademian Girl, czyli Tamara Gonzalez Perea, swoją karierę zaczynała jako blogerka modowa znana z kolorowych, oryginalnych stylizacji. Obecnie spełnia się w roli prezenterki telewizyjnej i prowadzącej "Pytanie na Śniadanie". I chociaż na co dzień spotyka się głównie z sympatią i życzliwością fanów to nie ukrywa, że z uwagi na swój kolor skóry i nazwisko, przytrafiają się jej również nieprzyjemne sytuacje. Problem rasizmu w Polsce zdecydowała się poruszyć w swoim najnowszym wpisie na Instagramie.

Tamara Gonzalez Perea o rasizmie w Polsce: "W dzieciństwie przeszłam piekło"

- Dlaczego w XXI wieku trzeba jeszcze tłumaczyć, że ilość pigmentu w skórze, wyznanie czy orientacja nie definiują człowieka? Że wszyscy mamy takie same serca i tak samo chcemy kochać, być kochani i żyć w spokoju? Dlaczego nadal dyskutujemy o tym, czy określenia "Murzyn" lub "Cygan" są krzywdzące? Wiem o czym mówię, bo w dzieciństwie przeszłam piekło bycia wyzywaną od "czarnuchów", "asfaltów” i „Murzynów” właśnie - zaczęła.

Macademian Girl urodziła się w Polsce i to tutaj się wychowała. Ciemny kolor skóry oraz nazwisko odziedziczyła po tacie, który pochodził z Panamy i zmarł, gdy miała zaledwie 2 lata. Przyznaje, że gdyby miała wybór, wolałaby mieć jasną skórę i włosy. - Kazano mi wielokrotnie "wypier*%$ać do siebie" - w kraju, w którym się urodziłam. Dałabym kiedyś wszystko, żeby zamienić to, co dostałam od natury, na jasną skórę, niebieskie oczy i blond włosy. Praktycznie nie mam dobrych wspomnień z dzieciństwa. Pokochanie siebie zajęło mi prawie 30 lat i nie była to prosta droga.

Dodała również, że rasizm i nietolerancja biorą się głównie z braku wiedzy i edukacji. Zaapelowała, aby "leczyć się" z tych chorób i doceniać kolorowy, różnorodny świat.

- Wierzę, że rasizm, nietolerancja nie biorą się z tego, że ludzie są źli, tylko z tego, że nie rozumieją inności, nie wiedzą jak z nią postępować i próbują sobie wytłumaczyć świat tak, jak potrafią. Ale to niczego nie zmienia i w 2020 roku niczego nie usprawiedliwia. Każdy z nas może się doedukować, chociażby korzystając z internetu. Rasizm i dyskryminacja są chorobami, które trują nas od setek lat, podstępnie sącząc jad w ludzkie umysły. Psują relacje, tworzą podziały.

Czas zaszczepić w sobie lekarstwo: świadomość tego, że świat nie jest czarno-biały (sic!), a tęczowy i nie składa się tylko z lewej i prawej strony. Postaraj się zobaczyć w drugim człowieku to, co Cię dopełnia i co sprawia, że współpracując, zyskujecie. Doceń piękno różnorodności, dzięki której możesz istnieć i być niepowtarzalnym/ną SOBĄ - dodała Macademian Girl.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Tamara Gonzalez Perea (@tamaragonzalezperea) Cze 14, 2020 o 8:59 PDT