Autorem koncepcji i oprawy artystycznej jest Andrzej Pągowski, który uważa, iż „największą wartością dodaną tego kalendarza jest firma, która z jednej strony produkuje lekarstwa, czyli coś co ma nas chronić i wydłużać nam życie, regularnie wydaje coś co jest artystyczne i przy okazji komentuje, jak to nasze życie wygląda”. Grafik zaprosił do współpracy 11 wybitnych, ale przy okazji zupełnie różnych artystów, dzięki czemu powstała kolejna, międzypokoleniowa  mini galeria polskiej sztuki współczesnej. Kalendarz zyskał już na popularności wśród samych artystów, chętnie zaangażowali się w projekt.

Idea piękna i codziennego obcowania ze sztuką towarzysząca temu wydawnictwu, została dostrzeżona przez Narodowe Centrum Kultury, które ponownie objęło Kalendarz patronatem.  

Wernisaż kalendarza odbędzie się w dniu 17 lutego 2015 r. w Arkadach Kubickiego, dla publiczności wystawa dostępna będzie tego samego dnia. 

Dzięki zachowaniu wysokiego poziomu poligraficznego, każdą z prac można oprawić jak grafikę i nadać jej drugie życie w kolejnym roku. W tym roku w kalendarzu znajdują się prace wspomnianych już: Andrzeja Pągowskiego, Edwarda Lutczyna, Andrzeja Mleczki i Henryka Sawki a także Jana Kozy, Janusza Kapusty, Pawła Kuczyńskiego, Magdaleny Danaj, Marka Raczkowskiego,Pawła Borowskiego, Juliana Bohdanowicza i Andrzeja Dudzińskiego.