Wiele osób zastanawia się, gdzie powiesić lustro w domu. Jest to bowiem specyficzny przedmiot, wokół którego powstało już wiele legend. Ludzie wierzą, że nieodpowiednie zawieszenie go w domu może sprowadzić na mieszkańców pecha. Istnieje sporo wytycznych dotyczących tego, ale najgorszą z możliwych konfiguracji jest lustro naprzeciwko lustra. Zobaczcie, dlaczego.

Gdzie nie wieszać lustra w mieszkaniu? 

Istnieje wiele przesądów mówiących o tym, gdzie nie wieszać lustra w mieszkaniu. Nie powinno ono znajdować się m.in. naprzeciwko drzwi wejściowych oraz łóżka. To jednak nie wszystko.

Zobacz także: 

Z pewnością nie powinno się umieszczać lustra w sypialni, wtedy bowiem między małżonkami dojdzie do kłótni. Nie należy też wieszać go w jadalni, ponieważ wówczas możemy "zjeść piękno". Gdy natomiast umieścimy lustro naprzeciwko drzwi wejściowych, możemy nie chcieć wracać do własnego domu. 

Jedno miejsce jest wyjątkowo pechowe. Okazuje się, że dwa lustra nie powinny być zawieszone naprzeciwko siebie. To może sprowadzić ogromne nieszczęście na wszystkich domowników. 

Lustro naprzeciwko lustra: dlaczego nie można go wieszać?

Jednym z najgorszych znaków jest... wieszanie lustra przed lustrem. Wówczas tworzymy w swoim domu portal, który może sprawić, że do naszego życia przeniknie diabeł.

Taka konfiguracja jest też niezwykle pechowa dla wszystkich domowników. Nie dość, że może ściągnąć na nich zło, to jeszcze może zrzucić na nich klątwę. Przez to staną się nieszczęśliwi, a nawet... chorowici.

Zobacz także:

Jeżeli chcecie tego wszystkiego uniknąć, nigdy nie wieszajcie lustra naprzeciwko innego lustra. 

Zobacz także: