Łukasz Jemioł co w nowej kolekcji?

Delikatność i eteryczność biły nie tylko z projektów Jemioła, ale i klimatu jaki stworzył w Praskiej Drukarni w Warszawie, wyświetlając na woalach na końcu wybiegu projekcję z lekko kołyszącymi się w rytm muzyki falistymi grafikami, które były odzwierciedleniem motywów z tkanin.

Pokaz otworzył utwór „Mystery of Love” z filmu „Tamte noce tamte dni” oraz sekwencja świeżych białych looków, przełamanych szarościami lub beżem, które zapowiadały zagadkę w dalszej części kolekcji. Wśród nich znalazły się marynarki i spodnie z lnu, dzianinowe sukienki, jedwabne bluzki i spódnica z jedwabnej krepy.

Wężowe wzory i egzotyka u Jemioła

Następne były piżamowe looki jak mgiełka ze srebrzystą poświatą i nagle tukany jako nowy motyw na bluzach i bomberach z linii basic. Haftowany egzotyczny ptak zapoczątkował podróż w tropikalne klimaty, m.in. z wzorem grzechotnika na czele. Wężowe total looki mimo swej drapieżności były wysublimowanie. Transparentne, szyfonowe – z których uszyto bluzko-tuniki i sukienki, albo z powlekanej bawełny – na szorty, spódnice, garnitury i trencze ozdobione lamówkami oraz rzędami guzików.

Nie zabrakło też wakacyjnych kolorów. Najpierw wylały się błękity z akcentem zielonego, a w finale kropkę nad i postawił intensywny odcień żółtego.

Modne wzory na wiosnę

Wśród krojów dominowały lekkie i zwiewne asymetrie odsłaniające nogi, falujące rękawy przypominające skrzydła ważki, odkryte topy wiązane na plecach, plisy. A we wzorach wybijały się drobne motywy botaniczne, kwiatki, krata oraz prążki.

Na szczególną uwagę zasługuje również plecionka w kolorach kolekcji wytkana dla Jemioła w fabryce we Francji.

Nowością w kolekcji były akcesoria: m.in. torby z zamszowej skóry – w rozmiarze XXL lub mniejsze na długim pasku, chusty na szyję w stylu ranczo oraz gorsetowe pasy.

Lidia Popiel u Jemioła

Kolekcja zebrała mnóstwo braw. Niespodzianką były też dwie modelki : Lidia Popiel i Magdalena Gołdanowska, dzięki którym Łukasz Jemioł podkreślił, że jego moda jest dla kobiet w każdym wieku.

Partnerami wydarzenia byli: Cisowianka Perlage, Apart, Dr Irena Eris, Kazar, Kemon, NCLA, Veneziana, Linexim, Aperol, Cukiernia Sowa, Archidzieło, Gehwol, Nescafe Azera, Mercedes Benz Auto Idea.