Październik jest jesiennym miesiącem, który jedni kochają, a inni nienawidzą. To właśnie wtedy z reguły pogoda zmienia się na gorsze. I choć czasami możemy jeszcze zachwycać się jesiennymi barwami w promieniach słońca, coraz częściej dni stają się deszczowe i chłodne. Tak samo zróżnicowane bywają cechy charakteru osób urodzonych w październiku. Właśnie w tym miesiącu spotykają się bowiem dwa zupełnie inne znaki zodiaku. Każdy z nich łączą jednak 3 elementy osobowości. Sami zobaczcie, jacy są ludzie urodzeni w październiku. 

Jacy są ludzie urodzeni w październiku?

Ludzie, którzy obchodzą urodziny w październiku, to albo osoby spod znaku Wagi, albo charakterne Skorpiony. Ten pierwszy znak zodiaku charakteryzuje się łagodnością, lojalnością i pracowitością. Czasami jednak ma trudność z podejmowaniem decyzji i bywa uległy. Skorpion natomiast jest znakiem zodiaku, który lubi stawiać na swoim. Z pewnością daleko mu do uległości.

Zobacz także: 

Może się zatem wydawać, że Wagi i Skorpiony nie mają ze sobą zbyt wiele wspólnego. Nic bardziej mylnego. Istnieją bowiem cechy typowe dla wszystkich ludzi urodzonych w październiku. Zobaczcie, jakie to elementy osobowości. 

Ludzie urodzeni w październiku są pracowici

Gdy mówimy o ludziach, którzy są pracowici jak mrówki, często mamy na myśli osoby urodzone jesienią. Wrześniowe Panny z pewnością charakteryzuje sumienność i poświęcenie wykonywanym zadaniom. Wagi i Skorpiony w niczym im jednak nie ustępują. Osoby o tych znakach zodiaku są bowiem prawdziwymi indywidualistami. Świetnie nadają się na stanowiska kierownicze, a oprócz tego charakteryzują się: 

  • wytrwałością,
  • dużą pewnością siebie, 
  • szczerością, 
  • uczciwością,
  • prawdomównością,
  • sumiennością,
  • systematycznością.

Jak zatem widzicie, są to cechy dobrych pracowników. 

Ludzie urodzeni w październiku posiadają umiejętności negocjatorskie

Osoby urodzone w październiku słyną ze swojej sprawiedliwości. Nawet jeżeli ktoś jest im bliski, będą potrafiły obiektywnym okiem ocenić jego zachowanie. Właśnie dlatego są świetnymi mediatorami. Potrafią zachować bezstronność w każdym konflikcie. Znają się na ludziach i doskonale wiedzą, co zrobić, żeby im pomóc. Dlatego odnajdują się w roli psychologów. Sprawiedliwość sprawia też, że doskonale sprawdzają się w zawodzie sędziego czy nauczyciela. 

Zobacz także:

Ludzie urodzeni w październiku mają słabą psychikę

Żeby jednak nie było tak kolorowo, osoby, które są urodzone w październiku, dość często popadają w depresję. W przypadku Wag może być to wywołane uległością. Skorpiony natomiast często za bardzo przejmują się każdą porażką - zwłaszcza na drodze zawodowej, ponieważ są niezwykle ambitne. Co ciekawe, każda osoba urodzona w październiku, jest też bardzo wrażliwa. To również nie sprzyja trzymaniu nerwów na wodzy.  

Zobacz także: