Zmysłowe fale

Eleganckie, stylowe fale to nawiązanie do tradycji hollywoodzkiego kina lat 40. Efekt łagodnych, miękkich, podkręconych pukli możesz osiągnąć za pomocą wałków, klipsów lub lokówki. 

Lekcja stylizacji

W lekko wilgotne pasma wmasuj piankę do włosów kręconych. Poprawi ona wygląd fal. Z boku zrób długi, równy przedziałek. Oddzielaj szerokie pasma i nawijaj je na dość grube wałki. Włosy susz na przemian ciepłym i chłodnym strumieniem powietrza z suszarki. Dzięki temu rozchylone łuski włosów zamkną się, a kosmyki idealnie wygładzą. Kiedy włosy wyschną, zdejmij wałki. Bardzo delikatnie rozczesz pasma płaską szczotką, lekko je rozciągając. Następnie wygładź zwłaszcza górne pasma i mocno spryskaj nabłyszczającym lakierem.

Puszysty bob

Fryzury typu bob są modne właściwie zawsze. Pasma równej długości, z cieniowanymi końcówkami i twarzową grzywką, pasują każdej kobiecie. W tym sezonie bob musi być puszysty. To warunek konieczny!

Lekcja stylizacji

Umyte włosy spryskaj żelem termoaktywnym, dodającym puszystości. Zrób krótki, boczny przedziałek i nakręć pasma na wałki średniej grubości (włosy zakręcaj pod spód). Wysusz suszarką. Rozczesz kosmyki szczotką, rozwiewając je zimnym strumieniem powietrza z suszarki. To doda im lekkości.

A la hipiska

Włosy, które wyglądają na nieuczesane, fryzury targane wiatrem i układane palcami. Pod koniec lat 60. kobiety zerwały z misternym modelowaniem pasm i tonami lakieru. Tak jest i teraz!

Lekcja stylizacji

W umyte pasma wetrzyj maskę dodającą objętości i pozostaw na 5 minut. Spłucz; włosy osusz ręcznikiem. Na lekko wilgotne nałóż roztarty w dłoniach żel bądź wosk podkreślający skręt i wysusz je suszarką z dyfuzorem. Na koniec wygnieć włosy palcami zwilżonymi żelem.