1. loki

Uczesanie idealne dla włosów półdługich, sięgających ramion, niecieniowanych, obciętych na półokrągło; bez grzywki. Nie mogą być zbyt gęste, ponieważ uzyskasz efekt dużej głowy. Uczesanie: W wilgotne pasma wgnieć krem poprawiający skręt i lekko je podsusz. Zrób z boku przedziałek. Wysusz włosy, podkręcając je do połowy długości grubą okrągłą szczotką. Kosmyki przy prze działku skręć na końcach. Włosy przeczesz grzebieniem o szerokim rozstawie zębów. Polakieruj.

2. aniołek

Fryzura będzie wyglądała najlepiej na wycieniowanych, opadających niżej ramion pasmach. Ich końce, podobnie jak sięgającej brwi grzywki, mo gą być lekko postrzępione. Uczesanie: Zwilż włosy lotionem do stylizacji. Zrób z boku przedziałek. Susząc włosy, modeluj je okrągłą szczotką. Odbijaj pasma od nasady i wywijaj końce kosmyków. Grzywkę sczesz na bok. Żelem delikatnie podkreśl kilka pasm

3. hippie

Propozycja dla pań o bardzo gęstych włosach długich lub półdługich, bez zaznaczonej grzywki, ze schodkowo i asymetrycznie ściętymi bokami. Uczesanie: Wilgotne włosy spryskaj sprayem do wygładzania. Wysusz je, modelując płaską szeroką szczotką. Z boku zrób długi przedziałek, oddzielając najpierw szerokie pasmo, które założysz za ucho. Resztę kosmyków wygładź dłońmi zwilżonymi woskiem. Utrwal lakierem.

4. palemka

Upięcie sprawdzi się przy włosach długich, delikatnie wycieniowanych na całej długości; z postrzępioną grzywką. Uczesanie: W wilgotne kosmyki wmasuj piankę dodającą objętości. Zrób z boku przedziałek, a potem włosy wysusz, modelując grubą okrągłą szczotką. Oddziel pasmo grzywki i kilka pojedynczych kosmyków po bokach. Resztę włosów zaczesz luźno do tyłu i zepnij wysoko klamrą lub zwiąż gumką. Końce kucyka spryskaj lakierem i podtapiruj, by były lekko uniesione. Rozburz je palcami. Grzywkę rozdziel, a pasemka zaczesz na boki.

5. banan

Włosy powinny być półdługie niecieniowane; z grzywką. Pasma delikatne i cienkie przed ułożeniem warto podtapirować. Uczesanie: Zrób przedziałek i oddziel szerokie pasmo grzywki. Włosy zaczesz do tyłu i zwiń w banan. Końce pozostaw swobodne. Grzywkę sczesz na bok i do tyłu.

6. luźny kok

Kok tego typu najlepiej wygląda zrobiony z prostych, wystrzępionych pasm średniej długości i długich; z wyraźnie zaznaczoną grzywką. Uczesanie: Zrób przedziałek z boku i sczesz włosy do tyłu. Podziel je na dwie części. Każdą zwiń w luźny rulon i podepnij szpilkami nad karkiem. Upięcie polakieruj.

7. kucyk

Dla niezbyt cienkich włosów długich lub półdługich, o wystrzępionych końcach; z grzywką lub bez. Uczesanie: Wetrzyj w wilgotne kosmyki modelującą piankę i wysusz je, wygładzając płaską szeroką szczotką. Sczesz włosy do tyłu i zwiąż gumką nad karkiem. Pasma spryskaj nabłyszczającym olejkiem i wygładź dłońmi. Gumkę ukryj pod szeroką spinką lub klamrą.

mistrzynie upięć

Okazuje się, że Audrey Hepburn, ikona kobiecej urody, wyznacza trendy nie tylko w stylu ubierania czy makijażu, ale i we fryzurach. To właśnie jej kok z romantycznego filmu ?Śniadanie u Tiffany?ego? został uznany przez amerykański kobiecy portal internetowy za uczesanie wszech czasów. Faworytką męskiej części publiczności stała się zaś Brigitte Bardot. Jej luźny koński ogon i zmysłowo wijące się wokół twarzy kosmyki z filmu ?I Bóg stworzył kobietę? uważane są za najbardziej seksowne.

8. bombka

To uniwersalna fryzura dla niezbyt gęstych włosów, średniej długości lub krótkich. Końce oraz grzywka mogą być lekko wystrzępione. Uczesanie: Wmasuj krem dodający puszystości. Modeluj włosy średniej grubości szczotką, odbijając je od nasady. Końce wywiń. Z boku zrób przedziałek i rozczesz pukle grzebieniem.

9. bob

Dla ściętych na półokrągło, niecieniowanych włosów sięgających brody; bez zaznaczonej grzywki. Uczesanie: Nawiń pasma na grube wałki i dobrze wysusz. Potem wałki zdejmij, a włosy przeczesz płaską szeroką szczotką. Na koniec strumieniem powietrza z suszarki rozburz kosmyki i polakieruj.

10. dandys

Dla krótkich lub średniej długości włosów; z asymetrycznie ściętymi bokami i grzywką. Uczesanie: Na wilgotne włosy nanieś krem wygładzający. Rozprowadź go grzebieniem i zrób z boku przedziałek (na wysokości skroni). Wysusz pasma suszarką, modelując je szczotką lub grzebieniem. Grzywkę sczesz na bok. Rozetrzyj w dłoniach żel i palcami wygładź fryzurę. Na koniec możesz spryskać włosy lakierem.

11. paź

To świetna fryzura dla pań o prosto ściętych włosach sięgających brody. Półokrągła grzywka i ukośnie ścięte boki dopełniają całości. Uczesanie: Suche włosy spryskaj sprayem wygładzającym i pasmo po paśmie wygładź prostownicą. Nałóż na grzebień brylantynę i przeczesz nim włosy. Polakieruj.

Krótko, czyli sexy

Najsłynniejszą fryzurę z pasm średniej długości wylansowała Marilyn Monroe. Jej uczesanie typu bombka z filmu ?Pół żartem, pół serio? to dziś klasyka. Co więcej, ten rodzaj fryzury jest idealny nawet dla pań, które nie mają burzy włosów. Kobieta wygląda w nim delikatnie, a jednocześnie emanuje seksapilem. Zupełnie inaczej jest z uczesaniem ? la Kleopatra. Proste linie cięcia powodują, że fryzura władczyni starożytnego Egiptu do tej pory kojarzy się z kobietą silną, piękną, kuszącą mężczyzn, ale niedostępną ? jak Uma Thurman w filmie ?Pulp Fiction?.