Liść laurowy: przesądy o szczęściu, pieniądzach i miłości

Gładka, zielona struktura, delikatnie pofalowane brzegi i charakterystyczny zapach to dominujące cechy, którymi można określić liść laurowy. Przesądy z nim związane czynią go rośliną o wyjątkowych właściwościach. Jest ceniony nie tylko ze względu na walory smakowe. W dawnych ludowych zwyczajach był często wykorzystywany do odczyniania uroków oraz zapewnienia dostatku. Liść laurowy kojarzony jest również z powodzeniem w finansach. Dawniej wierzono, że jest to jedna z tych roślin, które mają moc przyciągania pieniędzy i podejmowania trafnych decyzji, które prowadzą do powiększania majątku. Przesądy związane z liściem laurowym odnoszą się również do innych dziedzin życia: 

 • odcięcia się od trudnej przeszłości; 
 • ochrony przed oszustwami i kłamstwem; 
 • wsparcia relacji z bliskimi i podtrzymania ciepła domowego ogniska; 
 • dodania odwagi i wewnętrznej siły; 
 • poprawy samopoczucia i polepszenia jakości snu; 
 • odsunięcia od złych życzeń, zazdrości i uroków; 
 • wskazują, co wydarzy się w miłości; 
 • przyciągania szczęścia i dostatku. 

Zobacz także: 

Oczyszczanie domu liściem laurowym

Liście laurowe można wykorzystać do przeprowadzania magicznych rytuałów. Większość z nich polega na tym, aby spalone liście laurowe uwolniły swoją woń i zadziałały oczyszczająco na ciebie oraz miejsce, w którym przebywasz. Powstały w ten sposób dym sprawia, że z domu usuwana jest negatywna energia. To sposób na to, aby odzyskać siły, nabrać odwagi i ruszyć do przodu. 

Okadzanie domu liściem laurowym jest praktykowane od setek lat, a w Polsce wywodzi się z dawnych tradycji folklorystycznych. Magiczne właściwości tego charakterystycznego zioła zadziałają wówczas, gdy wypowiesz na głos przygotowaną intencję. Pamiętaj jednak, że żaden rytuał z liściem laurowym nie zadziała, jeżeli zechcesz skierować negatywne emocje i myśli w kierunku konkretnej osoby. Możesz wykorzystać wyjątkową moc rośliny do tego, aby przyciągnąć szczęście i odegnać od siebie kłopoty.  

Palenie liścia laurowego w domu pomaga przede wszystkim w następujących przypadkach: 

 • oczyścić aurę; 
 • odblokować przepływ dobrej energii; 
 • odsunąć od siebie pecha i wszelkie niepowodzenia. 

Jeżeli chcesz sprawdzić, jak zadziała palenie liścia laurowego, możesz wykorzystać zaklęcie na zerwanie paktów i cyrografów. Ten wyjątkowy rytuał zadziała, kiedy połączysz liście laurowe z werbeną i białą szałwią. 

Zobacz także:

Liść laurowy: palenie. Magia miłości 

Palenie liścia laurowego może służyć również innym celom. Jeżeli chcesz wpłynąć na swoje życie uczuciowe, sięgnij po rytuał miłośny z liściem laurowym.  Do jego wykonania będziesz potrzebowała czerwonej świecy oraz kilku listów rośliny. Zapalenie liści laurowych i wypowiedzenie na głos miłosnej intencji ma sprzyjać poprawie relacji z partnerem bądź odnalezieniu ukochanego lub ukochanej.

Zobacz także: 

Liść laurowy na uroki

Przesądy z liściem laurowym dotyczą również kwestii związanych z odczynianiem uroków. Jeżeli czujesz, że ktoś nie życzy ci dobrze, rozpowiada na twój temat fałszywe informacje, jest zazdrosny i zawistny – wypróbuj anielski rytuał ochronny domu na wampiry energetyczne. Aby go przeprowadzić, potrzebujesz rozpraszającą złą energię złotą świecę oraz kilka liści laurowych. Przesąd głosi, że to właśnie to ziele zdejmuje klątwy. 

Liść laurowy: magia i wróżby

Obok wróżb z kuli, lania wosku i prostych wróżb z kresek, bardzo ważnym artefaktem na andrzejki jest liść laurowy. Przesąd z nimi związany jest niezwykły. To niepozorne ziele jest oznaką odnalezienia swojej drugiej połówki i zapewnienia sobie szczęścia w romantycznej relacji. Ta przepowiednia spełni się oczywiście tylko dla osób, które pozostają w stanie wolnym i nie odnalazły jeszcze ukochanej bądź ukochanego. Liść laurowy w andrzejki czyni cuda w miłości i zapowiada odmianę losu. 

Andrzejki to nie jedyna okazja ku temu, aby dowiedzieć się, jakie działanie ma liść laurowy w magii. Istnieje jeszcze jedna starodawna wróżba na babski comber, która korzysta z niezwykłych właściwości tej rośliny. Kiedy kobiety spotykały się na początku grudnia, jedną z atrakcji wieczoru było zaglądanie w przyszłość. Pomóc miał w tym właśnie laurowy liść. Podpalona wiązanka przewiązana czerwoną nitką miała wskazać, czy odpowiedź na zadane pytanie dotyczące przeznaczenia jest pozytywna, czy też nie. 

Co daje liść laurowy pod poduszką?

Liść laurowy i jego konotacje ze szczęściem, wygraną i powodzeniem są znane już od starożytności. To właśnie wieńcem z liści laurowych ozdabiane były głowy atletów i zwycięzców olimpiad oraz wodzów i cesarzy. Symbolika tej rośliny przetrwała do dziś. Wiele osób utożsamia ją z siłą i motywacją. Znany jest przesąd mówiący o tym, aby włożyć listek laurowy pod materac. W tym miejscu wyzwala on swoje wyjątkowe właściwości i pomaga w następujących kwestiach: 

 • zabezpiecza aurę i tworzy ochronę przed złymi wibracjami; 
 • przywraca wiarę w siebie, dodaje energii i odwagi; 
 • przynosi spokojny i regenerujący sen i efektywny wypoczynek. 

Czy liść laurowy przyciąga pieniądze?

Liść laurowy jest często stosowany jako amulet przyciągający pieniądze. Jeżeli pozostaje w pobliżu, jego energia ma szansę uwolnić się i skierować w twoją stronę. Warto także nosić liść laurowy w portfelu, ponieważ dzięki temu ma on bezpośredni kontakt z pieniędzmi. A to sprawia, że może pomnożyć finanse i chronić przed kradzieżą oraz oszustwami. Jest też inny sposób na to, by wykorzystać jego moce. Możesz sięgnąć po rytuał na bogactwo z liściem laurowym. Zastosuj go, gdy chcesz zyskać podwyżkę w pracy bądź liczysz na to, że w niedługim czasie odzyskasz stracone pieniądze. 

Zobacz także: 

Czy liść laurowy przynosi szczęście?

Przyciąga dostatek i zapewnia poprawę w życiu uczuciowym – to tylko nieliczne sposoby wykorzystania liści laurowych. Przesądy, które korzystają z jego działania, dotyczą również zaproszenia szczęścia do codzienności. Jeżeli w miesiącach zapowiadających nadejście chłodniejszej aury chcesz doładować się radosną energią – wypróbuj jeden prosty przesąd. Jesienią włóż listek laurowy do buta na szczęście. W ten sposób przyciągniesz dobrą passę i zyskasz powodzenie w kwestiach rodzinnych i zawodowych

Innym sposobem wykorzystania rośliny jest kąpiel z liści laurowych, która oczyszcza z negatywnych wibracji, odsuwa pech i otwiera drogę do powodzenia oraz sukcesów. Możesz też skorzystać z innej prostej metody. Połóż liść laurowy na kaloryferze i pożegnaj się z pechem. W ten sposób ochronisz siebie i resztę domowników.