Retrogradacja – co to takiego i jak wpływa na człowieka 

W mediach co chwila możemy czytać o retrogradacji planet. Astrologowie przestrzegają przed nimi i wierzą, że to właśnie specyficzny ruch planet jest odpowiedzialny za nasze niepowodzenia, gorszą komunikację czy gorszy nastrój. Ale czym właściwie jest to zjawisko?  

Retrogradacje to termin z dziedziny astronomii. Oznacza on pozorne cofanie się planet. O retrogradacji mówi się wtedy, kiedy obserwowana z Ziemi planeta wydaje się zmierzać w przeciwnym niż normalnie kierunku. Jest ono tak naprawdę skutkiem różnic w wielkościach orbit i prędkości, z jaką poruszają się Ziemia i widoczne z niej planety.  

Retrogradacja lipiec 2022: Retrogradacja Jowisza

Retrogradacja Jowisza czeka nas pod koniec miesiąca, a dokładnie nastąpi 28 lipca i będzie trwać do 23 listopada. Tym razem planeta odbędzie swoją podróż wsteczną w znaku ognistego Barana. Chociaż Jowisz jest uznawana za dobroczynne ciało niebieskie, w retrogradacji jego ekspansja i wzrost zostają odwrócone. W tym czasie warto oddać się refleksji, przyjrzeć się bieżącym sprawom i nie podejmować pochopnych decyzji. Na szczęście retrogradacja Jowisza nie jest tak niekorzystna jak np. Merkurego. W wielu przypadkach może przynieść odetchnienie i zamiast pecha, ułatwić niektóre sprawy.  

Retrogradacja Saturna  

Retrogradacja tego gazowego olbrzyma trwa już od 4 czerwca i zakończy się dopiero 22 października. Cofający się Saturn może wiele namieszać. Przez astrologów uważany jest za surowego nauczyciela, który daje nam trudne lekcje do odrobienia. W tym czasie romantyczne Raki powinny uważać na niezakończone relacje, Panny na brak samokontroli, Strzelce na rosnące wyrzuty sumienia i kompleksy, natomiast ambitne i silne Barany na zbyt mocne poświęcanie się karierze. Retrogradacja Saturna wpłynie także na perfekcjonizm i pracoholizm Koziorożca.  

Retrogradacja w lipcu 2022: Retrogradacja Neptuna 

Neptun jest w Retrogradacji od 28 czerwca do 3 grudnia 2022 roku. Ta najdalsza planeta od Słońca nie bez powodu nazywana jest przez astrologów “marzycielską”. Uczy nas dostrzegać rzeczy poza światem materialnym i pozwala nam doświadczać duchowości. Chociaż pozwala nam patrzeć na wszystko przez różowe okulary, powinniśmy szczególnie w tym czasie uważać na ludzi o nieczystych intencjach. Niech Neptun sprzyja pozbyciu się złudzeń i realnemu spojrzeniu na nasze relacje. Jego retrogradacja to świetny czas na rozwijanie swoich pasji, zwłaszcza tych artystycznych, ale żeby nie wpaść w świat iluzji należy patrzeć obiektywnie na rzeczywistość. W tym czasie szczególnie powinny uważać empatyczne Raki, Panny, ale także naiwne Ryb, Bliźnięta i ufne i wierne Strzelce.  

Zobacz także: