Agata Mróz była wybitną siatkarką. Jej śmierć w 2008 roku wstrząsnęła Polską. Sportsmenka, choć zmagała się z nowotworem, na dwa miesiące przed śmiercią urodziła córkę. Liliana Olszewska, która kilka dni temu skończyła 13 lat, niedawno, wraz z ojcem, Jackiem Olszewskim pojawiła się w "Pytaniu na śniadanie". Jak dziś wygląda i czym się interesuje córka Agaty Mróz?

Liliana Olszewska - córka Agaty Mróz

Agata Mróz niedługo po ślubie z Jackiem Olszewskim trafiła do szpitala z powodu nawrotu choroby nowotworowej. Zmagając się z białaczką, zaszła w ciążę i pomimo złego stanu zdrowia, zdecydowała się urodzić dziecko. Liliana Olszewska przyszła na świat 4 kwietnia 2008 roku. Niestety, dwa miesiące po narodzinach córki, Agata Mróz zmarła w wyniku posocznicy po przeszczepie szpiku kostnego. 

Jacek Olszewski po latach wspominał w wywiadzie, że choć było mu bardzo trudno, zdecydował się na samotne rodzicielstwo:

Musiałem się trzymać, dla dziecka. Rodzice Agaty zaproponowali, żebym u nich zostawił małą. Nie chciałem. Jeszcze przyjdzie taki czas, kiedy będzie jeździła do dziadków na wakacje. Parę dni po pogrzebie moja mama powiedziała: "Może zrezygnuję z pracy i zajmę się Lilką, bo ty chyba sobie nie poradzisz?". Wykrzyczałem: "Muszę, mamo! Córka jest wszystkim, co mi zostało!". Radziłem sobie od samego początku. Lilka była wcześniakiem, ale kiedy wreszcie znalazła się w domu, siedziałem z nią całe dnie. Po pracy wpadała do mnie mama, wtedy jechałem do szpitala do Agaty. Wracałem. A w nocy wstawałem do córeczki równo co trzy godziny - powiedział mąż Agaty Mróz.

Czy Liliana Olszewska została siatkarką?

Dziś siatkarka skończyłaby 39 lat. Jej córka, Liliana, która niedawno świętowała swoje 13. urodziny, coraz bardziej przypomina swoją mamę. Czy tak, jak ona gra w siatkówkę?

Okazuje się, że tak! Liliana Olszewska od trzech lat należy do klubu KS Saska. Jej ojciec zapewnia jednak, że nie chciał, aby to właśnie robiła.

Ja ją przez wiele lat próbowałem powstrzymać od siatkówki, bo wszyscy mówili, że skoro mama grała, to córka też powinna grać - powiedział w "Pytaniu na śniadanie".

Liliana Olszewska, choć uwielbia sport, to jeszcze nie wie, czy to właśnie siatkówką chce zająć się zawodowo. 13-latka wyznała, że zastanawia się także nad modelingiem. Pomysł ten popiera jej tata.

Myślę, że spróbujemy. Lila się jeszcze trochę wstydzi. Może nie jako karierę modelki, bo to jest ciężkie, ale jako przygodę na pewno chcielibyśmy spróbować. Mamy znajomego, który prowadzi agencję, więc pewnie to zrobimy - powiedział Jacek Olszewski.

Niezależnie od tego, jaką drogę wybierze, za Lilianę Olszewską trzymamy mocno kciuki!

ZOBACZ TEŻ: Jacek Olszewski w Gali: Marzy mi się rodzina większa niż tylko 1+1 [WYWIAD]