Co to jest lifting twarzy?

Lifting twarzy początkowo był określeniem chirurgicznego zabiegu, który powodował odmłodzenie twarzy. Z wiekiem, produkcja kolagenu w skórze spowalnia, zanika również tłuszczowa tkanka podskórna, pojawiają się zmarszczki, a skóra staje się obwisła. Lifting twarzy to zabieg, w którym skóra jest naciągana, a jej nadmiar usuwany. Nie każdy jednak odważyłby się na taki zabieg, dlatego do wyboru mamy również szereg nieinwazyjnych liftingów twarzy, które nie wymagają interwencji chirurgicznej i są przeprowadzane w znieczuleniu miejscowym. Jednym z nich jest właśnie lifting hybrydowy. 

Lifting twarzy - na czym polega lifting hybrydowy?

Lifting twarzy hybrydowy to nieinwazyjny zabieg, który polega na podaniu kilku rodzajów preparatu z kwasem hialuronowym pod skórę, za pomocą cienkiej kaniuli. Kwas podawany w liftingu hybrydowym ma postać ustabilizowaną, co czyni go dobrym i trwałym wypełniaczem zmarszczek, bruzd i ubytków tkanki łącznej. Kolejny typ kwasu hialuronowego w mieszance, odpowiada za pobudzanie fibroblastów do produkcji kolagenu, czyli zmuszą skórę do samodzielnej walki z efektami starzenia. Zabieg wykonuje się w znieczuleniu miejscowym, po podaniu kwasu w odpowiednie miejsca, lekarz rozmasowuje skórę twarzy tak, aby dokładnie rozprowadzić preparat. Nie jest konieczna rekonwalescencja, jedynie po zabiegu należy szczególnie zwracać uwagę na higienę oraz bezwzględnie używać filtrów chroniących przed promieniowaniem UV

Lifting twarzy hybrydowy - efekty 

Pierwsze efekty liftingu twarzy, z użyciem stabilnej formy kwasu hialuronowego, są widoczne natychmiast, natomiast pełny efekt już po 2 tygodniach. Twarz jest wymodelowana, skóra wyraźnie napięta i wygładzona. Lifting twarzy hybrydowy polecany jest również osobom, których skóra jest odwodniona, sucha i wiotka - dzięki zastosowaniu kwasu hialuronowego, który naturalnie występuje w skórze, cera powraca do pełni sił. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez SkinTight Aesthetics (@skintightaesthetics) Sie 29, 2019 o 3:00 PDT

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Get Refreshed (@getrefreshed1) Sie 7, 2019 o 7:31 PDT

Lifting twarzy bez skalpela - czy działa?

Lifting hybrydowy twarzy zdecydowanie ma potwierdzone działanie, pacjentki kochają go przede wszystkim za natychmiastowe efekty, nieinwazyjność, brak konieczności rekonwalescencji i bardzo małą bolesność zabiegu. Lifting hybrydowy należy jednak powtarzać co 10-12 miesięcy, gdyż nasz organizm metabolizuje kwas hialuronowy, który w efekcie z czasem zanika. 

Lifting twarzy - co zamiast liftingu hybrydowego 

Istnieje kilka popularnych zabiegów liftingujących twarz, bez konieczności interwencji chirurga. Oprócz liftingu hybrydowego, może to być na przykład wolumetria twarzy - która również bazuje na wypełniającym działaniu kwasu hialuronowego. Zabieg przebiega bardzo podobnie do liftingu hybrydowego, można nim m.in zniwelować asymetrie twarzy. Kolejną propozycją nieinwazyjnego liftingu twarzy są nici PDO - bezpieczne dla organizmu, rozpuszczalne nici ,które wprowadza się pod skórę za pomocą cienkich igieł. W ramach zapobiegania powstawaniu zmarszczek i opadania owalu twarzy - warto zainteresować się liftingującymi masażami twarzy - z których najpopularniejszy jest japoński masaż Kobido, intensywny rytuał, który działa na poziomie głębokich warstw skóry, a także mięśni. 

Lifting twarzy - a może HIFU?

HIFU to coraz bardziej popularny i skuteczny bezinwazyjny lifting twarzy. Skrót pochodzi od high intensity focused ultrasound, czyli skupiona wiązka fal dźwiękowych o dużym zasięgu. HIFU wykorzystuje energię fali akustycznej, która wprowadza w ruch cząstki w skórze właściwej - na skutek zwiększonej temperatury, w skórze zachodzą kontrolowane poparzenia, które zmuszają jej komórki do intensywnej regeneracji. Cała operacja odbywa się bez widocznych skutków dla powierzchni skóry.