Lifting rzęs – co to za trend?

Lifting rzęs to zabieg, który przede wszystkim ma na celu ich uniesienie i podkręcenie (jak zresztą sugeruje sama nazwa). W odróżnieniu od zalotki czy maskary, efekt jest jednak o wiele trwalszy (utrzymuje się nawet do kilku tygodni), a do tego odporny na wilgoć, demakijaż oraz inne czynniki, które mogą go zrujnować. Lifting rzęs (w niektórych salonach nazywany również laminowaniem rzęs) pomaga także optycznie wydłużyć i zagęścić włoski, a jeśli połączymy go z koloryzacją – możemy na dobrą sprawę zapomnieć o maskarze. Efekt jest zdecydowanie bardziej naturalny niż w przypadku przedłużania rzęs 2D czy metodą 1:1, ale na tyle wyrazisty, że coraz więcej osób traktuje go jak alternatywę dla doklejania sztucznych włosków.

Lifting rzęs – na czym to polega?

Lifting rzęs nie jest skomplikowanym zabiegiem, ale jak każde działanie w okolicy oczu wymaga precyzji i odpowiedniego przygotowania. Na początku kosmetyczka nakłada na rzęsy specjalny preparat, który umożliwia zmianę kształtu. Następnie włoski są od nasady „nawijane” na mały wałeczek lub silikonowy szablon, który zapewni im efekt podkręcenia. Pozostajemy w nich przez 15-20 minut, a po tym czasie wałeczek jest zdejmowany. Na końcu kosmetyczka utrwala efekt liftingu rzęs specjalnym preparatem.

Lifting rzęs efekty

Po zabiegu rzęsy są wyraźnie podkręcone i optycznie wydłużone, bez konieczności doklejania sztucznych włosków. Oprócz tego, w trakcie liftingu nakładana jest odżywka, dzięki czemu rzęsy są odżywione i błyszczące. Przez pierwsze 24 godziny mogą być delikatnie posklejane i wilgotne od nałożonych kosmetyków, ale już następnego dnia można je rozczesać. Jeśli oprócz liftingu rzęs wykonana została koloryzacja, rzęsy będą nie tylko podkręcone, ale również przyciemnione i optycznie pogrubione.

Zobacz też: Botoks rzęs i brwi – na czym to polega i czy warto?

Lifting rzęs a przedłużanie rzęs – różnice

Efekt liftingu rzęs nie jest tak spektakularny, jak przy przedłużaniu metodami objętościowymi (takimi jak rzęsy 2D i rzęsy 3D) - dzięki temu wypada jednak zdecydowanie bardziej naturalnie. Jest najbardziej zbliżony do efektu, jaki otrzymujemy przy doklejaniu sztucznych włosków 1:1, choć delikatniejszy. Lifting rzęs jest idealny dla osób, które chcą zachować naturalny wygląd i nadać własnym rzęsom bardziej wyrazisty kolor oraz kształt. W przeciwieństwie do metod objętościowych, nie wymaga też ingerencji obcych substancji w okolicach oka (przy doklejaniu włosków mamy do czynienia z klejem i syntetycznymi włóknami). Lifting rzęs jest też zdecydowanie tańszy niż przedłużanie, a sam zabieg trwa o wiele krócej. Przy metodach objętościowych to nawet 2 godziny, podczas gdy trwałe podkręcenie rzęs zajmuje maksymalnie 30 minut. 

Dla kogo jest lifting rzęs?

Lifting rzęs najlepiej sprawdzi się u osób, które mają stosunkowo długie, ale proste włoski. Skorzystają z niego także kobiety o gęstych rzęsach, które chcą zrezygnować z używania zalotki. Lifting rzęs nie jest za to wskazany przy bardzo cienkich i słabych włoskach – zanim trwale je podkręcimy, najpierw warto zadbać o regenerację. Pomogą w tym specjalne odżywki wzmacniające rzęsy, a także domowe sposoby – np. olej rycynowy. Wystarczy na noc nałożyć go odrobinę czystą szczoteczką po tuszu. Jeśli chcesz uzyskać natychmiastowy efekt – zafunduj sobie botoks rzęs. Wbrew nazwie, nie ma on nic wspólnego z ostrzykiwaniem – to po prostu bardzo intensywna maska odżywcza na bazie olejów.

Lifting rzęs przeciwwskazania

Z liftingu rzęs nie powinny korzystać również osoby, które cierpią na różnego rodzaju alergie oczu lub zmagają się z infekcją albo stanem zapalnym (np. zapaleniem spojówek). Przeciwwskazaniem do zabiegu są też poważniejsze schorzenia, takie jak zaćma, jaskra czy zespół suchego oka. Jeśli nosisz szkła kontaktowe, możesz zrobić lifting rzęs – na czas zabiegu konieczne jest jednak ich wyjęcie.

Lifting rzęs cena

Koszt liftingu rzęs to z reguły 100 – 150 zł. Efekt podkręcenia utrzymuje się przez około 6 tygodni. Jeśli oprócz liftingu była wykonywana koloryzacja, efekt przyciemnienia rzęs będzie się utrzymywał do tygodnia.