Mało która z nas przyznaje, że lubi swoje zmarszczki. Choć to, kiedy skóra zaczyna się starzeć, zapisane jest w genach, możemy ten proces znacznie opóźnić. Istnieje już cały arsenał kosmetyków i mnóstwo zabiegów, które mogą nam w tym dopomóc. Trzeba jedynie zainteresować się nimi w odpowiednim czasie i dobrać do potrzeb swojej skóry. Bardzo często istnieje po prostu jedno dobre rozwiązanie.

Kiedy sięgnąć po krem zapobiegający oznakom starzenia?

Najlepiej już po trzydziestym roku życia; dlatego, że w tym wieku organizm produkuje coraz mniej substancji odżywczych, a skóra nie wytwarza dostatecznie dużo składników pozwalających zachować jej elastyczność. Samo nawilżanie przestaje więc już wystarczać. 

Dlaczego właściwie nasza skóra się starzeje?

Starzenie skóry jest bezpośrednio związane z komórkami, które ją tworzą oraz z przemianami jakim te podlegają z upływem czasu. Komórki macierzystej przekształcają się w komórki zróżnicowane (np. fibroblasty, keratynocyty) o określonej funkcji, które starzeją się. Prawda jest jednak taka, jak wskazują najnowsze badania, że na starzenie się mają bezpośredni wpływ stres, problemy z gospodarką hormonalną, choroby przewlekłe, czy ciężkie przeżycia, które powodują prawdziwy wstrząs nie tylko w całym organizmie, ale też na poziomie komórki. 

Aby zbadać możliwe zastosowania medycyny regeneracyjnej w zapobieganiu przyspieszonemu starzeniu się skóry, Laboratoria LIERAC podjęły ścisłą współpracę z doktor Amélie Thépot specjalistką w zakresie biologii komórkowej i w medycynie regeneracyjnej. Współpraca ta dała możliwość zbadania najlepiej rokujących ścieżek medycyny regeneracyjnej: regeneracji i odmłodzenia tkanek. Przeprowadzone badania pozwoliły zidentyfikować dwa białka kluczowe dla losu komórek i tym samym dla młodości skóry - FOXO oraz GDF-11.

Czym są białka FOXO i GDF-11?

Białko FOXO to naturalnie występujące w skórze białko, które może mieć duży wpływ na odnawianie się komórek macierzystych. Badania przeprowadzone z udziałem osób w wieku około stu lat także wskazują na wzmożoną aktywność genu FOXO, co potwierdza znaczenie tego białka dla długowieczności.

Z kolei GDF-11 to tzw. białko młodości, które pozwala przywrócić funkcje komórkom starzejącym się. W 2014 roku, biorąc pod uwagę nadzieję, jaką niosą ze sobą te badania, prestiżowe czasopismo „Science” określiło je mianem „odkrycia naukowego roku”. W serii Lierac Premium, marce udało się opracować i opatentować dwie innowacje: Heksapeptyd FX, który odwzorowuje działanie białek FOXO i technologię GDF-11, która wpływa z kolei na przywrócenie syntezy białka młodości GDF-11.

Lierac Premium Cure co to takiego?

Lierac Premium Cure, produkt, który jest efektem badań, to prawdziwy shot młodości. Ma za zadanie niwelować oznaki przedwczesnego starzenia, które mogą być wywoływane takimi czynnikami jak bardzosilny stres czy zmiany hormonalne, tak, żeby były jak najmniej widoczne na naszej cerze  Ponad 80% stosujących Lierac Premium Cure przyznalo, że kuracja poprawiła ich samopoczucie. Całość bazuje na 7 patentach i innowacyjnej formule inspirowanej mikrofluidami: 10 tysięcy mikrokapsułek z najwyższą koncentracją substancji aktywnych. Ile trwa kuracja Lierac Premium Cure? Dokładnie po 28 dniach pełnej kuracji mogą już być widoczne pierwsze efekty. Skóra będzie wyglądać na odmłodzoną, a oznaki starzenia się zostaną zredukowane.

Takie podejście do zapobiegania zmarszczkom lubimy!