Liczby karmiczne: co to są za liczby?

Liczby karmiczne to liczby, dzięki którym dowiesz się, jaki dług z poprzednich wcieleń masz do spłacenia. Liczby karmiczne związane są z dniem urodzenia. Jeśli więc przyszłaś na świat 13, 14, 16, 19 lub 26 – przed tobą wyboista i trudna droga.

Swoją liczbę karmiczną mają też imiona i nazwiska. Ma to szczególne znaczenie, kiedy wybierasz imię dla swojego dziecka.

Jak obliczyć imienną karmę? Każdej literze alfabetu przypisana jest cyfra od 1 do 9.

 • 1 - A, J, S
 • 2 - B, K, T
 • 3 - C, L, U
 • 4 - D, M, V
 • 5 - E, N, W
 • 6 - F, O, X
 • 7 - G, P, Y
 • 8 - H, Q, Z
 • 9 - I, R

Liczbę karmiczną imienia, nazwiska lub imienia i nazwiska obliczamy, dodając cyfry do siebie.

Przykład:

Monika = 4 + 6 + 5 + 9 + 2 + 1 = 27

PRZECZYTAJ:

Zobacz także:

Liczby karmiczne: o co w nich chodzi?

Ludzie, którzy wierzą w karmę, uważają, że życie każdego z nas to rezultat działań, zamiarów oraz doświadczeń z poprzednich wcieleń. Jeśli wtedy nie wykorzystywaliśmy stawianych przed nami szans, swoje talenty zmarnowaliśmy lub używaliśmy ich, by niszczyć innych, pod koniec życia powstał dług. Jego spłata została odłożona w czasie, przeniesiona na kolejne wcielenia lub wcielenie. Informują o tym zwykle tzw. liczby karmiczne. Jest ich sporo, ale niektóre są ważniejsze niż inne.

Podstawowe to znane z numerologii liczby urodzeniowe od numerologicznej 1 do numerologicznej 9. Dodatkowo również liczby mistrzowskie: 11, 22 oraz liczba 33. Mówią one dużo o naszych zdolnościach, predyspozycjach, mocnych i słabych stronach. Podkreślają zalety, ale pokazują też miejsca, w których możemy popełniać błędy, co może skutkować powstaniem długu karmicznego. Taką liczbę ma każdy z nas. Istnieją jednak także liczby, które bezpośrednio wskazują na nadchodzący czas spłaty. Lepiej się ich wystrzegać, bo przeznaczają nam specjalny – niestety niekoniecznie przez nas pożądany – los.

Każdą karmę trzeba przepracować. Najlepiej robić to w sposób świadomy i w takiej dziedzinie, w której jesteś w stanie sobie poradzić. Inaczej, wskutek wielu problemów, zamiast odpracować, gromadzisz kolejne długi karmiczne i koło się zamyka. Unikaj więc niekorzystnych liczb tam, gdzie możesz decydować, na przykład numeru mieszkania, daty ślubu, adresu firmy. Karma nieodpracowana i tak cię dogoni, a przecież tymczasem możesz zgromadzić wystarczająco dużo dobrych uczynków, by wyjść z tego starcia zwycięsko.

Poniżej sprawdź, co oznaczają poszczególne liczby karmiczne.

Liczby karmiczne a związek karmiczny

Związek karmiczny to małżeństwo, układ partnerski lub silny związek z kimś bliskim (np. dzieckiem). Buddyści uważają, że w obecnym życiu każdy z nas spotyka przynajmniej połowę osób, które poznał w poprzednich wcieleniach. I z jedną z nich (lub wieloma) tworzy związek karmiczny. U podstaw takiej relacji (której nie można uniknąć) znajduje się najczęściej przywiązanie, pożądanie seksualne lub pragnienie zemsty. Rzecz jasna nie można określić, czym zawiniliśmy w poprzednim wcieleniu i dlaczego musimy teraz to odpracowywać z daną osobą. Dług taki powtarza się co kilka pokoleń. W każdym kolejnym życiu jest szansa na naprawę starych błędów i wykorzystanie własnego potencjału. Najważniejsze to odkryć teraźniejsze zadania i zacząć je realizować.

TO CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESUJE:

Liczba karmiczna: 13

Karma Trzynastki to "przeobrażenie". 

Ta liczba związana jest z pracą, a celem twojego życia będzie nauczenie się, jak ją szanować. Trzynastka to numer ludzi, którzy w poprzednich wcieleniach dużo leniuchowali, zrzucali swoje obowiązki na barki innych, czerpali zyski z ich niewolniczej pracy. Nie brali za nic odpowiedzialności, byli lekkoduchami. Właśnie dlatego ich obecny rozwój i osiąganie spełnienia może się odbywać tylko poprzez pracę. Zwykle jest jej za dużo lub zbyt mało, ale nigdy tyle, żebyś była zadowolona. Jest ciężka i słabo płatna, a ty mimo wszystko musisz ją wykonywać. W dodatku oczekiwane są od ciebie zaangażowanie i niezłomność.

Pamiętaj też, że Trzynastki często nagle tracą pracę. W tym życiu wymaga się od ciebie dużo samodzielności, inicjatywy, a wyzwania stawiane na twojej drodze będą miały coraz wyższy poziom trudności. Choć spłacanie długu karmicznego jest łatwiejsze, gdy robisz coś związanego z twoim wykształceniem lub zainteresowaniami, ty nie będziesz miała często tej możliwości. Co więcej, zachęty i pochwał będzie jak na lekarstwo. Na szczęście Trzynastka za swoje starania będzie systematycznie wynagradzana przez los. W ciągu lat poprawi się jej sytuacja społeczna, będzie się cieszyć coraz większym prestiżem. Nie może jedynie odpuszczać i w każdym nowym miejscu powinna wykazywać się ciężką pracą i odpowiedzialnością za swoje czyny.

 • Rada dla osoby, której liczba karmiczna to 13

Spłata karmicznego długu nastąpi wtedy, gdy poznasz na własnej skórze wszystkie blaski i cienie ciężkiej, systematycznej pracy, nauczysz się ją szanować oraz dowiesz się, że często jest wartością samą w sobie i potrafi pozytywnie rozwijać człowieka.

Liczba karmiczna: 14

Karma Czternastki to: "impulsywność".

Twoje zadanie w tym życiu to nauczenie się, czym tak naprawdę jest wolność i jak wiele ona znaczy dla innych. Czternastki w poprzednich wcieleniach nadużywały jej, co powodowało cierpienie ich otoczenia. Prawdopodobnie byłaś prawdziwym sybarytą, zaspokajałaś swoje zmysły, spełniałaś zachcianki, nie dbając o innych, a czasem robiąc to także ich kosztem. Hazard, nałogi i rozpasanie seksualne nie były ci obce. W życiu towarzyszyły ci nieszczęśliwe miłości, straty uczuciowe i materialne. To powodowało, że zamiast rozwijać swoje talenty i wykorzystywać z pożytkiem dla innych, trwoniłaś je. Musisz zacząć nad sobą pracować, panować nad zmysłowością, wygodnictwem, skłonnością do ulegania impulsom i spełniania zachcianek. Rozwój wewnętrzny, duchowość powinny być teraz na pierwszym miejscu. Właśnie dzięki temu zaczniesz dostrzegać potrzeby innych, ich prawo do wolności i niezależności.

Osoby, które mają w dacie urodzenia, imieniu lub nazwisku karmiczną Czternastkę, nie znoszą codzienności i rutyny. Są impulsywne, często ich działaniom towarzyszy chaos, a zachowaniu – agresja. Mogą mieć autodestrukcyjne myśli, dążyć do samozagłady.

 • Rada dla osoby, której liczba karmiczna to 14

Uwolnisz się od karmicznego długu, jeśli przestaniesz lekceważyć normy społeczne, przekraczać zakazy i zauważysz, że inni mają takie prawa jak ty. Ochrona należy się każdemu i przestrzeganie zasad to zapewni.

ZOBACZ TAKŻE:

Liczba karmiczna: 16

Karma Szesnastki to: "regeneracja przez klęskę".

Twoje zadanie na teraz to zrozumienie, jak ważna jest rodzina i bliscy. W poprzednich wcieleniach lekceważyłaś innych, nie wywiązywałaś się ze swoich obowiązków wobec partnera i dzieci. Nie obdarzałaś bliskich miłością, troską i zrozumieniem, na które zasługiwali. Mogłaś też opuścić rodzinę, odejść bez słowa. Dlatego teraz twoim udziałem będą trudności w życiu miłosnym, uczuciowym, utrzymaniem dobrych relacji z innymi. Możesz być samotna lub wykorzystywana przez fałszywych przyjaciół.

Karma Szesnastki to zrozumienie istoty związku, prawdziwej miłości. Relacje, które będzie tworzyć, mogą być skomplikowane, pełne dylematów, nie może jednak łatwo z nich rezygnować. Powinna pracować nad uzdrowieniem związku, a nie kierować się własnym ego.

 • Rada dla osoby, której liczba karmiczna to 16

Ten dług karmiczny zniknie, gdy nauczysz się budować stabilne, trwałe związki, oparte na prawdziwych uczuciach. Porozumienie powinno być na każdej, także duchowej płaszczyźnie. Przedkładaj dobro dzieci, partnera i rodziny ponad swoje, a w nowe wcielenie wejdziesz bez obciążeń.

PRZECZYTAJ:

Liczba karmiczna: 19

Karma Dziewiętnastki to: "odrodzenie".

W poprzednich wcieleniach byłaś tyranem nadużywającym władzy, bezwzględnym przywódcą w społeczeństwie, zakładzie pracy lub rodzinie. Egoistka wykorzystująca i krzywdząca innych. To niełatwy dług do spłacenia i wymagający sporo poświęcenia. Teraz możesz być bardzo zależna od innych, czuć się zniewolona, niezrozumiana i poniżana. Karma daje ci w ten sposób znak, że jedynym wyjściem jest poczuć krzywdę na własnej skórze. Możesz doznawać przykrości ze strony swojego szefa, partnera, rodzica. To tym trudniejsze dla ciebie, bo jako Dziewiętnastka jesteś obdarzona zdolnościami przywódczymi, ambicjami i dużym pragnieniem niezależności. Nie wolno ci jednak wykorzystywać innych czy nadużywać swojej pozycji. Najważniejsze jest zrozumienie, że władza wiąże się nie tylko z korzyściami materialnymi, ale głównie z odpowiedzialnością.

 • Rada dla osoby, której liczba karmiczna to 19

Karma zostanie spłacona, gdy zrozumiesz, że przywódca powinien opiekować się innymi, być dla nich wzorem i mistrzem. Odpowiedzialnym nauczycielem, obrońcą tych, którzy są zbyt słabi, by o siebie zadbać.

Liczba karmiczna: 26

Karma tej liczby to: "cierpienie i nieefektywność".

Zadanie na teraz to dbanie o siebie i relacje z otoczeniem. Urodzeni w tym dniu zaciągnęli dług wobec samych siebie. W poprzednich wcieleniach mogłaś być niewolnicą, osobą, która nie mogła decydować o sobie. Niewykluczone, że zaniedbywałaś siebie przez nałogi i łakomstwo. Twoje ciało nie miało od ciebie wsparcia. Możesz być leniwa, mało aktywna, mieć problemy ze zdrowiem. Ważne jest też, abyś nauczyła się empatii, tolerancji, cierpliwości dla innych.

 • Rada dla osoby, której liczba karmiczna to 26

Spłacisz ten dług, gdy nauczysz się bardziej szanować swoje zdrowie i ciało, osiągniesz harmonię między sferą duchową a fizyczną. Będziesz bardziej aktywna, a twoje relacje z innymi oparte będą na partnerstwie.