Astrologia dostarcza wielu ciekawych i pomocnych informacji nie tylko o naszym usposobieniu i preferencjach, ale również o dopasowaniu, które jest niezwykle istotnym determinantem powodzenia w miłości. Każdy znak zodiaku ma swoją gamę znaków, z którymi czuje nić porozumienia i z którymi nie może się dogadać. Teoretycznie najlepiej pasują do siebie znaki zodiaku o podobnej energii dominującej. Łączy je temperament, niektóre cechy charakteru, a także spojrzenie na sprawy miłosne i zawodowe. Wbrew pozorom to nie osoby o przeciwstawnych typach osobowości mają szansę stworzyć udaną relację.

Lew w związku

Lew, wraz z Baranem i Strzelcem, należą do tzw. trygonu ognistego, co oznacza, że ich żywiołem jest ogień i to on wpływa na ich charakter i uosobienie. Wszystko to sprawia, że Lew jest dość kochliwym znakiem zodiaku, lubiącym eksperymentować w sferze w związku i nieznoszącym nudy. Zanim znajdzie wymarzonego partnera, zwykle przechodzi długą drogę relacji, które stanowią dla niego drogę do samopoznania i określenia swoich preferencji. Lew nie angażuje się łatwo, dlatego większość jego związków, to przygody, które traktuje jako rozrywkę. Jeśli jednak los postawi na jego drodze właściwą osobę, to jest gotowy poświęcić dla niej wiele (zwłaszcza gdy wcześniej zdąży już nieco poeksperymentować). Niekiedy jednak może wieść życie samotnika, koncentrując się na rozwoju kariery zawodowej. W takiej konfiguracji również może być w pełni szczęśliwy.

Lew pozostający w stałej relacji nie znosi rutyny i nuty. Nieustannie pragnie przeżywać nowe przygody, kocha niespodzianki i różne spontaniczne akcje. Lubi też życie w ruchu, dlatego też osoba, która preferuje spędzanie czasu w domowym zaciszu, raczej nie znajdzie nici porozumienia z temperamentnym i żywiołowym Lwem.

Baran w związku

Żywiołem, determinującym cechy charakteru Barana jest, podobnie jak w przypadku Lwa, ogień. Z tą różnicą, że patronem zodiakalnego Barana jest Marchidiel – anioł radości, który symbolizuje odwagę i nieustraszoność. Baran jest niezwykle temperamentny, lubi dominować nad innymi i przejmować kontrolę. Dlatego też potrzebuje partnera, który chętnie odda mu ją i zaakceptuje to, że nie będzie grał pierwszych skrzypiec w relacji. Ponadto jest osobą aktywną, która lubi rywalizować i nie znosi nudy. Kocha życie pełne przygód i różnych wyzwań. Dodatkowo Baran jest też bardzo towarzyski – chętnie poznaje nowych ludzi, a z osobami, którymi odczuwa nić porozumienia, chętnie utrzymuje kontakt.

Osoby spod znaku Barana są szczere i prostolinijne – nie owijają w bawełnę, nie znoszą niejasnych sytuacji. Chcą wiedzieć, na czym stoją i jaki status ma ich relacja. Nie angażują się zbyt łatwo, ale jeśli tylko czują, że związek dobrze rokuje na przyszłość, to są w stanie wiele poświęcić dla drugiej połówki. Barany są lojalne, wierne i oddane osobom, które w ich mniemaniu na to zasługują.

Czy związek Lwa i Barana ma szansę na powodzenie?

Zarówno Lew, jak i Baran charakteryzują się ognistym temperamentem, są żądni przygód i wrażeń, a to, co ich zabija to – nuda i stagnacja. Czy zatem mogą stworzyć szczęśliwą relację? Zdecydowanie tak, gdyż za najlepsze połączenia uznaje się związki znaków o tej samej energii dominującej. Jednakże nie jest to tak proste jak może się wydawać na pierwszy rzut oka, ponieważ astrologiczne dopasowanie nie jest uzależnione wyłącznie od horoskopu słonecznego. Należy również sprawdzić dokładne ułożenie gwiazdozbiorów konkretnego Lwa i Barana. Dlatego też warto nieco zgłębić ten temat, jeśli chcemy przekonać się, czy ich związek ma szanse powodzenia. 

Wedle horoskopu partnerskiego Lew i Baran mają szansę stworzyć niezwykle udaną, trwałą i szczęśliwą relację, w której nie będzie miejsca na nudę. Te znaki zodiaku łączy ognisty temperament oraz żądza przygód, która sprawia, że ich związek jest pełen wrażeń.

Zobacz także:

PRZECZYTAJ TEŻ:

Kobieta Baran i mężczyzna Lew

Początki relacji kobiety spod znaku Barana i mężczyzny spod znaku Lewa zwykle są burzliwe. Ich temperamenty i chęć dominacji mogą powodować ostre konflikty, które na szczęście łatwo załagodzić, gdyż oba te znaki nie należą to specjalnie upartych. Dodatkowo brak cierpliwości i skłonności do kompromisów, również może być przyczyną nieprzyjemnych tarć. Jeśli tylko uda im się przetrzymać pierwszą, bardzo burzliwą, fazę związku, to z czasem ich relacja staje się dużo bardziej dojrzała. Kobieta-Baran i mężczyzna-Lew po tym, jak dobrze poznają swoje wszystkie ciemne strony i je nawzajem zaakceptują, stają się parą wręcz idealną. Oboje kochają przygody, więc chętnie przeżywają je razem. Dodatkowo stanowią dla siebie motywację do działania i samorozwoju. Lew jest partnerem niezwykle wspierającym, natomiast Baran, gdy tylko odrzuci swój egocentryzm, potrafi być niezwykle czuły i empatyczny. Zdecydowanie na korzyść ich relacji wpływa również szczerość i prostolinijność.

Kobieta Lew i mężczyzna Baran

Kobieta spod znaku Lwa i mężczyzna spod znaku Barana to prawdziwi szczęściarze, którzy mają szansę stworzyć naprawdę udany związek. Ich życie będzie pełne przygód i wrażeń, gdyż oboje nie lubią siedzieć w miejscu i nie są z natury domatorami. Już od pierwszych miesięcy związku rozumieją się praktycznie bez słów i mogą razem góry przenosić. Świetnie się ze sobą dogadują, chociaż niekiedy na przeszkodzie mogą stawać im wybuchowe temperamenty i skłonność do nieprzemyślanych wypowiedzi. Oboje są też bardzo szczerzy i prostolinijni, co zwykle im pomaga, ale niekiedy może też przeszkadzać. Kobietę – Lewa i mężczyznę – Barana może połączyć nie tylko głęboka miłość, ale również przyjaźń. Są oni dla siebie świetnymi kompanami i dobrze czują się w swoim towarzystwie. Z racji tego, że oboje są dość aktywnymi znakami zodiaku, to zwykle łączy ich wspólna pasja, jaką jest ruch i podróże, na których chętnie zwiedzają, aniżeli leżą bezczynnie na plaży.

Lew i Baran – zagrożenia w związku

Lew i Baran stanowią świetne połączenie zarówno w przyjaźni, jak i w miłości przede wszystkim ze względu na podobne cechy charakteru i temperamentu. Jednakże niekiedy te podobieństwa mogą przeszkadzać w budowaniu trwałej relacji, o czym warto pamiętać. Jakie zagrożenia czyhają na związek osób spod znaku Lwa i Barana?

• Brak skłonności do kompromisów – zarówno Lew, jak i Baran lubią dominować i mieć zawsze rację, co może prowadzić do wielu konfliktowych sytuacji. Co prawda, oboje są prostolinijni, co może nieco pomóc w osiąganiu wzajemnego porozumienia.

• Egocentryzm – to cecha, którą posiadają wszystkie znaki o żywiole ognia. Są bardzo skupione na sobie i nie dostrzegają potrzeb swojej drugiej połówki, co, jeśli w porę się nie opamiętają, nie wróży pozytywnie ich relacji.

• Nadmierne skupienie na karierze zawodowej – praca jest niezwykle ważna dla Lwa i Barana, dlatego też mogą zatracić się w niej i najzwyczajniej w świecie nie znajdować czasu dla siebie.

TO CIĘ MOŻE ZAINTERESOWAĆ:

Lew i Baran a seks

Osoby spod znaku Lwa i Barana z całą pewnością są świetnie dopasowane pod względem temperamentu i mogą być dobrymi kompanami i przyjaciółmi. A jak jest w sprawach łóżkowych? Teoretycznie w tym aspekcie najlepiej dogadują się znaki zodiaku, które sytuują się po przeciwległych punktach kosmogramu. Wobec tego Lew ma największe szansę na udany seks z Wodnikiem, natomiast Baran – z Wagą. Co jednak nie oznacza, że razem nie mogą wieść satysfakcjonującego życia erotycznego. Wręcz przeciwnie ich związek zwykle jest pełen namiętności i romantycznych niesień. Oboje nie znoszą nudy, więc chętnie eksperymentują w łóżku i próbują nowych rzeczy, co zwykle zaspokaja ich potrzeby. Zabójcza dla związku Lwa i Barana może być rutyna w kwestiach łóżkowych – zwłaszcza jeśli na stałe wkradnie się ona w ich życie.