Naturalna twarz na dzień
Dzienny makijaż ma jedynie podkreślać urodę. Powinien być niemal niewidoczny, dlatego do jego wykonania wybrano stonowane, pastelowe kolory oraz kosmetyki o lekkiej konsystencji. Odrobiną korektora zatuszuj sińce pod oczami i nałóż rozświetlający podkład. Bardzo delikatnie zaznacz różem kości policzkowe. Opalizujący cień w kolorze metalicznego brązu nałóż cienką warstwą, by jedynie podkreślić głębię spojrzenia, zaś rzęsy pociągnij czarnym tuszem. Usta pomaluj kolorowym, odżywczym balsamem, a twarz przypudruj jasnym, sypkim pudrem.

Nieskazitelna cera

Puder sypki: utrwala makijaż i zmiękcza rysy
Używamy go na zakończenie malowania twarzy, tuż przed nałożeniem szminki. Kosmetyk doskonale łączy się ze skórą, zapobiega jej błyszczeniu i utrwala makijaż. Zmiękcza także rysy, dodając im łagodności. Nowoczesne produkty jednocześnie pielęgnują skórę. Zawierają składniki odżywcze, np. witaminy czy filtry przeciwsłoneczne.     Puder sypki nakłada się znacznie łatwiej niż ten prasowany, omiatając delikatnie pędzlem całą twarz, a jego warstwa jest cieńsza. Należy jedynie zwrócić uwagę, by podczas pudrowania czoła kosmetyk się nie osypywał i nie gromadził się w zagłębieniach pod oczami. Jeśli użyjemy go zbyt dużo, nadmiar bez trudu usuniemy czystym pędzlem.

Czym nakładać podkłady i pudry
Do każdego kosmetyku używa się innych akcesoriów. Fuid najlepiej rozprowadzić gąbką. Dzięki niej dotrze do każdego zakamarka twarzy i dłużej będzie się trzymał. Gąbka wchłania jednak dużo kosmetyku, szybko go więc zużyjemy. Podkład możemy też nakładać palcami, nanosząc go punktowo i wklepując. Do pudru prasowanego dobra jest cienka gąbeczka, do sypkiego ? pędzel lub puszek.

Oczy pełne wyrazu
Spojrzenie w pięknej oprawie

Nakładanie cieni
To cienie określają charakter makijażu. Dzięki nim można wydobyć głębię spojrzenia, podkreślić barwę tęczówek. Jaśniejszym kolorem pokrywamy ruchomą część górnej powieki, od wewnętrznego kącika oka aż do środka. Ciemniejszy nakładamy w zagłębieniu powieki, rozcierając granice kolorów. Smuga ciemniejszego cienia powinna być grubsza przy zewnętrznym kąciku oka. Na zakończenie podkreślamy jasnym cieniem skórę tuż pod łukiem brwiowym, zaczynając od środka oka.

Rysowanie kreski eyelinerem
Posługiwanie się tym kosmetykiem wymaga wprawy. Kreskę zaczynamy malować od wewnętrznego kącika oka. W środkowej części powieki stopniowo ją pogrubiamy, by przy zewnętrznym kąciku znów rysować ją cieniej. Podczas robienia kreski oprzyjmy rękę na łokciu, będzie nam wygodniej. Jeśli dopiero zaczynamy przygodę z eyelinerem, narysujmy kilka punkcików na górnej powiece u nasady rzęs, a potem łączmy je, rysując linię.  Superliner, L'Or al Paris, 39  zł.

Podkreślanie konturów kredką
Posługiwanie się kredką jest znacznie prostsze niż eyelinerem. Kreskę bardzo łatwo poprawić. Można np. rozetrzeć jej brzeg palcem i "stopić" z nałożonym wcześniej cieniem do powiek. Łatwiej także narysować nią linię na wewnętrznej krawędzi dolnej powieki. Na górnej powinno się ją malować tuż przy rzęsach. Najłatwiej osiągniemy to, gdy podczas rysowania linii delikatnie uniesiemy powiekę palcem. Contour Kh l, L'Or al Paris, 25 zł.

Rzęsy na kuracji
Osłabione malowaniem potrzebują pomocy. Dawniej mogłyśmy o nie zadbać jedynie wieczorem, smarując tłustymi, klejącymi się odżywkami. Teraz możemy pielęgnować rzęsy, nie rezygnując z makijażu, dzięki nowym mascarom, zawierającym tusz i odżywkę.

Zmysłowe usta

Szminki czy błyszczyki
Kolor pomadki jest zwykle mocniejszy i bardziej wyrazisty, dlatego na wieczorne wyjście wybierzmy szminkę. Błyszczyk, zarówno kolorowy, jak i bezbarwny, sprawdzi się w dzień oraz podczas upalnego lata. Wieczorem można go nałożyć na szminkę, by usta były bardziej błyszczące. Wypróbujmy szminki: nabłyszczającą Shine Delicieux, 43 zł;  trwałą Invincible Platinum, 39 zł; nawilżającą Color Riche, 41 zł; supertrwałą Invincible,47 zł; błyszczyk: optycznie powiększający usta Glam Shine, 44 zł (L'Or al Paris).

Wargi perfekcyjnie pomalowane
* Oprószenie sypkim pudrem
Zanim zaczniemy malować usta, muśnijmy je sypkim pudrem. Możemy też wklepać w nie odrobinę podkładu. Zabiegi te sprawią, że pomadka lepiej się rozprowadzi i dłużej utrzyma się na ustach. Jeśli nałożyłyśmy zbyt dużo podkładu lub pudru, przyłóżmy do warg chusteczkę higieniczną, by zebrać nadmiar kosmetyku, i dopiero wtedy obrysujmy je konturówką i pomalujmy szminką.
* Podkreślenie konturów kredką
Dzięki niej możemy nadać ustom idealny kształt. Zapobiegniemy też rozmazywaniu się szminki. Obrysowywanie zaczynamy od górnej wargi, od środka, i prowadzimy linię aż do kącika. Potem robimy to samo w drugą stronę. Kontur dolnej wargi narysujmy jednym ruchem. Jeśli się to nie uda, zmyjmy kreskę i zacznijmy od nowa. Wybierzmy konturówkę w tym odcieniu, co szminka.
* Wypełnienie warg szminką
Najlepiej użyć do tego cienkiego pędzelka, którym nabiera się odrobinę pomadki i stopniowo, warstwami nakłada na usta. Umożliwia to dokładne pomalowanie warg i równomierne rozłożenie kosmetyku. Jeśli jednak nie mamy pod ręką pędzelka, możemy pomalować usta sztyftem szminki, prowadząc go nie od środka do kącików ust, a odwrotnie: od kącików ust do ich środka.

Modelowanie twarzy różem

Idealny owal i piękna cera zdarzają się rzadko. Dlatego większość z nas dobrze zrobi, sięgając po róż. Umożliwia on skorygowanie kształtu twarzy i ożywia koloryt cery. Nakładamy go pędzlem lub palcem na kości policzkowe, zaczynając od punktu znajdującego się na wysokości tęczówki i prowadząc smużką w kierunku skroni. Plama różu powinna mieć kształt łezki, której węższy koniec skierowany jest do góry, ku skroniom. Dolną granicę wyznacza linia nosa. Nie należy nanosić różu niżej. Kontury łezki delikatnie rozcieramy, aby nie były widoczne. Różem możemy z powodzeniem maskować niedoskonałości twarzy. Jeśli chcemy ukryć drugi podbródek, nakładamy na niego odrobinę kosmetyku. Krótką brodę wydłużymy, muskając różem zagłębienie pod dolną wargą, a zbyt kwadratową twarz zaokrąglimy, rozprowadzając go delikatnie po bokach żuchwy.Róż może być prasowany lub w kremie. Ten pierwszy nakładamy dość szerokim pędzlem, już po przypudrowaniu twarzy. Róż w kremie nanosimy, rozcierając go na skórze palcami, po posmarowaniu twarzy podkładem, ale przed oprószeniem jej sypkim pudrem. Tego typu kosmetyk jest idealny do cery suchej. Odcień różu, zarówno prasowanego, jak i w kremie, dobieramy do kolorytu skóry.