Na czym polega laserowe zamykanie naczynek?

Laserowe zamykanie naczynek jest całkowicie bezpiecznym zabiegiem, dzięki któremu możliwe jest skorygowanie zmian naczyniowych. Z roku na rok przeprowadza się go coraz częściej, a prawidłowo wykonana procedura daje skuteczne i trwałe efekty korekcji zmian. Laserowe zamykanie naczynek może być wykonane na różne partie ciała – skórę twarzy, nóg, rąk, dekoltu itd. Rozważając wybór tego zabiegu warto jednak mieć świadomość, że likwiduje on skutek, a nie samą przyczynę – po zabiegu należy więc stosować odpowiednią pielęgnację, która będzie zapobiegała nawrotowi problemu.

Laserowe zamykanie naczynek jest obecnie uznawane za najskuteczniejszą metodę walki z „pajączkami”. Zazwyczaj przeprowadza się je dwoma metodami – laserem ND-Yag oraz laserem IPL. Zabieg laserem Nd-Yag opiera się na podgrzaniu hemoglobiny, co prowadzi do zamknięcia naczyń krwionośnych. W tym celu problematyczne miejsce jest naświetlane, a po kilku dniach następuje redukcja widoczności naczynek. Zabieg laserem IPL działa na zmiany energią świetlną, która doprowadza do fototermolizy, czyli wysuszenia i obumarcia naczynek. Laserowe zamykanie naczynek przeprowadza się zazwyczaj w kilku seriach – jedna wystarczy do likwidacji drobnych zmian, większe natomiast wymagają wykonania kilkukrotnego zabiegu dla osiągnięcia satysfakcjonujących efektów.

Kto może poddać się laserowemu zamykaniu naczynek?

Laserowe zamykanie naczynek jest dla wielu osób jednym sposobem na pozbycie się mało estetycznych „pajączków”. Nie zawsze jednak jego przeprowadzenie jest zalecane. Zabiegowi nie powinny być poddawane m. in. kobiety w ciąży i mamy karmiące piersią, osoby chorujące na nowotwory, cukrzycy w zaawansowanym stadium choroby i ludzie chorujący na padaczkę. Przeciwwskazaniem do zabiegu jest także uszkodzenie skóry na danym obszarze, które należy najpierw całkowicie zregenerować.

Zabieg jest natomiast rekomendowany osobom zmagającym się z trądzikiem różowatym, rumieniem, widocznymi, płytko umiejscowionymi naczynkami, a także zmianami związanymi ze starzeniem się skóry – wiotkością skóry, zmarszczkami oraz naczyniakami. Przed zabiegiem należy zadbać o dobre nawodnienie organizmu, zrezygnować ze spożycia napojów alkoholowych oraz odstawić inwazyjne kosmetyki. Po zabiegu natomiast stosować pielęgnację dobraną przez lekarza, delikatnie oczyszczać skórę, nie wykonywać peelingów ani nie stosować kosmetyków na bazie alkoholi. Przez co najmniej 4 tygodnie po zabiegu nie należy się także opalać, a wychodząc na zewnątrz chronić skórę dobrej jakości kremem z filtrem SPF 50+.

Zobacz, gdzie wykonać laserowe zamykanie naczynek w Krakowie - https://medistica.com.pl/medycyna-piekno/twoj-problem/zamykanie-naczynek-pajaczki/