W gabinetach lekarzy pojawiają się z tym problemem pacjenci w różnym wieku. Obecnie istnieje kilka skutecznych metod poprawienia wyglądu dolnych powiek. Przy wiotkiej, pomarszczonej, obwisłej skórze dolnych powiek jest kilka opcji leczenia.

Operacyjna plastyka dolnych powiek

Jest to bardzo radykalna metoda dająca dobre wyniki w sytuacji tzw. opuchniętych, obwisłych dolnych powiekach. W znieczuleniu miejscowym z cięcia poprzez spojówkę usuwa się tłuszcz , który jest powodem „opuchnięcia“ powiek.

Ablacja laserem CO2.

Zabieg poprawiający napięcie skóry dolnej powieki można również wykonać przy użyciu lasera. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym.

Technikę tę można podzielić na kilka rodzajów, w zależności od stopnia inwazyjności:
1. Najmniej inwazyjny zabieg fraksyjny polega na wybiórczym podgrzewaniu powierzchownych warstw skóry z pozostawieniem mostków nienaruszonej skóry. Korzyścią jest szybki powrót do normanego wyglądu oraz szybkie gojenie i niewielki rumień po zagojeniu. Aby uzyskać trwałą poprawę wyglądu zabieg naleźy wykonać dwukrotnie w odstępie 3-4 tygodni.
2. Ablacja specjalnym skanerem odparowuje powierzchniowe warstwy skóry. Gojenie trwa ok 7 dni, rumień utrzymuje się do 3 miesiecy.
3. Pełna ablacja laserem CO2 usuwa całą powierzchnię pierwszych warstw skóry. Proces gojenia trwa 7-10 dni, rumień znika do 3 miesięcy.

Przy niewielkich zmianach dolnych powiek można wykonać zabieg Botoxem relaksującym drobne zmarszczki. 

Rozważyć można również zabiegi z użyciem kwasu hialuronowego. Wypełniając np dolinę łez, czy poprawiając napięcie skóry mezoterapią kwasem hialuronowym.