Lapis lazuli właściwości

Lapis lazuli w wielu starożytnych kulturach był ceniony bardziej od złota. Słynie ze swojej intensywnej, niebieskiej barwy, przez co może zostać przez niewprawne oko pomylony z innym minerałem, zwanym chalcedon właściwości, którego różnią się jednak znacznie. Nie ma nic dziwnego, w ogromnym zainteresowaniu, jakie wzbudza lapis lazuli, biorąc pod uwagę nie tylko jego niezaprzeczalnie przykuwający uwagę wygląd, ale też potężne magiczne właściwości. Kamień lapis lazuli pomaga czerpać nam inspirację z otaczającego nas świata, wspiera w poszukiwania wewnętrznej mądrości, sprawia, że zaczynamy czuć się jednym z elementów wszechświata - częścią większej całości. To kamień dla każdego, kto chce dostrzegać wokół siebie więcej piękna i otworzyć swoje serce na dobro.

Lapis lazuli właściwości magiczne

Lapis lazuli pomaga kierować się w życiu intuicją oraz zwiększa naszą zdolność obiektywnego spojrzenia na świat i zdystansowania się od rzeczy, które nam się przytrafiają. Z pomocą jego wibracji uda ci się zharmonizować serce i umysł. Z jego wsparciem będziesz mogła łatwiej zaakceptować siebie i podjąć pracę nad obszarami, które w twojej ocenie wymagają poprawy. Kamień lapis lazuli pomoże też uwolnić się od dręczących cię myśli, niepokoju i smutku, a co za tym idzie, sprawi, że twój umysł będzie jasny i spokojny. Właśnie dlatego jest on jednym z kluczowych minerałów, które dobrze jest mieć przy sobie podczas pracy nad swoim rozwojem duchowym. Kamień ten pomaga połączyć się z duchowymi przewodnikami i nawiązać kontakt z Wyższa Jaźnią. Zwiększa pewność siebie i poszerza horyzonty. Z jego wsparciem będziesz kroczyć po ścieżce rozwoju duchowego zgodnie z własnym wewnętrznym rytmem. Warto pamiętać również o tym, że odpowiednio przygotowany lapis lazuli ma moc wywoływania snów proroczych.

TO CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESUJE:

Lapis lazuli a znak zodiaku

Lapis lazuli właściwości, którego pomagają nam kierować się swoją intuicją, szczególnie dobrze łączy się z energią osób spod znaku Ryb i Wodnika. Zodiakalne Ryby to niepoprawni marzyciele, dla których sfera duchowa jest niekiedy o wiele ważniejsza od materialnej. Minerał ten pomoże im rozwijać swoją intuicję, a nawet zyskać status autorytetu w kwestiach duchowości. Wodnik jest zaś indywidualistą, który nie słucha nikogo oprócz własnego, wewnętrznego kompasu. Lapis lazuli pomoże mu uzyskać szeroki ogląd sytuacji, zwiększy wewnętrzną mądrość i pomoże w podejmowaniu trafnych wyborów, a co za tym idzie, zwiększy też zdolności przywódcze Wodników.

Choć osoby spod wymienionych znaków zodiaku są wprost stworzone do tego, aby uznać lapis lazuli za swój kamień mocy, nie oznacza to, że inne znaki nie mogą skorzystać z jego mocy. Właściwości tego minerału sprzyjać będą każdemu, kto kroczy ścieżką duchowego rozwoju, trenuje jogę, medytuje lub interesuje się spirytualizmem. Z jego mocy skorzystają też osoby poszukujące wewnętrznego spokoju i równowagi, chcący poprawić swoje relacje z innymi ludźmi. Doda on też odwagi osobom z natury lękliwym oraz wyciszy tych, którzy z łatwością wybuchają.

Lapis lazuli: oczyszczenie

Oczyszczanie lapis lazuli jest niezwykle proste. Aby pozbyć się całej negatywnej energii lub starych intencji, które mogły pozostawić swój energetyczny ślad na minerale, należy delikatnie przetrzeć go zamoczoną w wodzie ściereczką. Robiąc to, wyobrażaj sobie, jak z kamienia znika wszystko to, co negatywne. Aby dodatkowo upewnić się, że proces oczyszczania przebiegł pomyślnie, do pudełka z lapis lazuli schowaj kryształ górski właściwości, którego sprawią, że przemieni od wszystkie niepożądane pozostałości na innych kamieniach w pozytywne wibracje.

Lapis lazuli: właściwości lecznicze

Zwolennicy medycyny niekonwencjonalnej polecają trzymanie lapis lazuli pod poduszką. Dzięki niemu szybko zapadniemy w głęboki, regenerujący sen, po którym obudzimy się wypoczęci i zregenerowani. To rada nie tylko dla tych, którzy cierpią na bezsenność, ale też dla każdego, kto z jakiegoś powodu pragnie mocniej skupić się na własnych snach. Dzięki mocy tego minerału będą one o wiele wyraźniejsze, łatwiejsze do zapamiętania i pełne znaczeń.

Zobacz także:

PRZECZYTAJ TAKŻE:

Jak ładować lapis lazuli?

Lapis lazuli należy naładować dopiero po dokładnym oczyszczeniu. Jeśli ten krok masz już za sobą, możesz pozostawić swój minerał na noc przy oknie, wystawiając go tym samym na działanie światła księżyca. Dzięki temu odzyska on pełnię swoich mocy. Aby następnie nadać mu konkretną intencję, zamknij go w dłoni, znajdź wygodną dla siebie pozycję i medytuj, wizualizując sobie spełnienie zamierzonych celów. Pamiętaj o tym, by myśleć o nich w taki sposób, jakby twoje marzenia już się spełniły. Wyobraź sobie jak czujesz się po osiągnięciu tego, co sobie zaplanowałaś. Gdy zakończysz ten proces, upewnij się by mieć kamień zawsze przy sobie. Noś go jako biżuterię lub w torebce czy kieszeni. Gdy twoja intencja się spełni, podziękuj minerałowi, oczyść go i odłóż do kolejnego użycia.

Z czym łączyć lapis lazuli?

Lapis lazuli jest minerałem rządzonym przez Jowisza, co oznacza, że doskonale działać będzie w towarzystwie innych kamieni będących pod władaniem tej planety, takimi jak:

  • szafir;
  • ciemny turkus;
  • ametyst;
  • marmur.

Jego wibracja łączy się szczególnie mocno z Czakrą trzeciego oka, dzięki czemu, doskonale zgra się z mocą innych kamieni reprezentujących tę Czakrę, takich jak:

  • sodalit;
  • ciemny ametyst;
  • fluoryt.

Jeśli interesują cię przede wszystkim jego walory ozdobne, to mamy dla ciebie dobrą wiadomość. Lapis lazuli prezentuje się doskonale zarówno w towarzystwie złota, jak i srebrna, a jego moc nie osłabnie w połączeniu z żadnym z kruszców. 

Jak sprawdzić czy lapis lazuli jest prawdziwy?

Lapis lazuli jest kamieniem, który nie bywa podrabiany zbyt często, ponieważ sprawne odtworzenie jego naturalnej struktury z wrostkami pirytu jest dość skomplikowane i nie przynosi zadowalających efektów. Najbliższy oryginałowi syntetyczny zamiennik powstał w latach 70. XX wieku i choć jest on, jak do tej pory najwierniejszą kopią oryginału, wciąż łatwo odróżnić go od naturalnego kamienia. Jest on o wiele bardziej porowaty i ma zdecydowanie mniejszą gęstość niż oryginał. Warto zwrócić też uwagę na to, jak prezentują się wrostki pirytu. Jeśli się ułożone regularnie, prawdopodobnie masz do czynienia z podróbką.

Lapis lazuli: cena

Lapis lazuli ma niezaprzeczalnie ogromne walory estetyczne, a jednak jego cena potrafi pozytywnie zaskoczyć. Ceny za pojedynczy kamień o wadze do 5 g zaczynają się już od 7 zł. O wiele droższy będzie okaz oprawiony w srebro lub w złoto. Zależnie od kruszcu i sposobu wykonania, ceny biżuterii z lapis lazuli wahają się od kilkudziesięciu do nawet kilkuset złotych i najczęściej uzależnione są od producenta i sposobu wykonania. 

SPRAWDŹ TAKŻE: