Duże jest piękne - przekonuje modelka XXL

La’Tecia Thomas to 26-letnia modelka z Melbourne, która pokochała swoje ciało, dopiero gdy znacznie przytyła. O tym, jak zmiana rozmiaru z XS (brytyjskie 6) na XXL (brytyjskie 16) pomogła jej zaakceptować siebie, kobieta opowiedziała w programie telewizyjnym "The Morning Show". Zanim La'Tecia postanowiła przestać się odchudzać, stosowała bardzo restrykcyjną dietę i ćwiczyła po 3 godziny dziennie. Stale porównywała się z innymi kobietami i w rzeczywistości nienawidziła wielu części swojego ciała, które trudno jej było wymodelować. A przybranie na wadze nauczyło ją kochać samą siebie.

Jestem dużo bardziej szczęśliwa niż kiedyś. I nawet jeśli teraz bym schudła, byłabym w zupełnie innym miejscu. Bo mój umysł jest zdrowszy.

Modelka, która teraz waży 95 kg, próbuje też walczyć z wieloma mitami, które narosły wokół osób plus-size. Powszechnie sądzi się np., że kobiety z nadwagą nie dbają o siebie, są na bakier ze zdrowym stylem życia, z fitnessem. Tymczasem modelka przyznaje, że jej tryb życia nigdy wcześniej nie był tak dobrze zbalansowany.

Wciąż ćwiczę, ale nie przejmuję się już liczbami, wymiarami.

Mimo tak pozytywnego przekazu La'Tecia Thomas nieustannie musi zmagać się z hejtem w sieci. Na jej profilu na Instagramie codziennie pojawiają się komentarze ludzi, którzy próbują ją zawstydzać i znieważać z powodu wagi. O ile wcześniej kobieta brała je do siebie, tak teraz przestała się nimi przejmować. Wie, że jest przykładem dla wielu osób, w tym nastolatek, które licznie śledzą jej profil.