Kwiaty są częstym podarunkiem - zwłaszcza gdy panowie chcą zrobić przyjemność wybrance swojego serca. Dajemy je też na urodziny, imieniny czy śluby. W naszym kraju ich wręczanie jest szczególnie popularne. Warto jednak odpowiednio dobrać kolor bukietu. Okazuje się bowiem, że ma on spore znaczenie. Może np. symbolizować uczucie, jakim darzymy drugą osobę, ale też ściągnąć na nią nieszczęście, ponieważ kwiaty w tym kolorze przynoszą pecha. Sprawdź, jakiej barwy lepiej unikać. 

Kwiaty w tym kolorze przynoszą pecha

Istnieje pechowy kolor kwiatów, którego nie powinno dawać się innym w prezencie. Gdy to zrobimy, ściągniemy na tę osobę nieszczęście.

Zobacz także: 

Okazuje się, że najbardziej pechową barwą jest biel. To właśnie białe kwiaty przyciągają przeciwności losu i lepiej nie dawać ich w podarunku bliskiej osobie. Zobaczcie, dlaczego tak się dzieje. 

Białe kwiaty przyciągają nieszczęście

Róże, lilie, tulipany, wrzosy - niezależnie od tego, po jaki gatunek kwiatów sięgniecie, pamiętajcie, żeby nie były one białe. Już nasze babcie wiedziały bowiem, że białe kwiaty powinno się stawiać jedynie na cmentarzu.

Gdy podarujemy komuś bukiet w tym kolorze, wówczas przyciągniemy do tej osoby różne nieszczęścia. Może to być pech w finansach, miłości, ale też... w zdrowiu. Dlatego lepiej nie kusić losu i wybrać kwiaty w innym kolorze.

Jeżeli natomiast bardzo lubicie jasne odcienie, zdecydujcie się na przełamaną biel - np. herbaciane lub delikatnie zaróżowione. Dobrym wyjściem jest także stworzenie bukietu z różnokolorowych kwiatów. Wtedy białe płatki nie będą miały pechowego działania. 

Zobacz także:

A wy jakie kwiaty lubicie najbardziej? Koniecznie dajcie nam znać w komentarzach na Facebooku. 

Zobacz także: