Nie tylko cieszą oczy, lecz zgodnie z ludowymi wierzeniami mogą przyciągnąć miłość, wpłynąć na relacje z przyjaciółmi, zapewnić pomyślność… Właściwie dobrane kwiaty pozwalają wyrazić uczucia, można z nich zrobić talizman i wykorzystać do magicznych rytuałów... Jakie kwiaty ofiarować poszczególnym znakom zodiaku i komu nie dawać róż?

Kwiaty dla znaków zodiaku: jakie kwiaty dla Barana?

Najbardziej ucieszą go czerwone róże, ponieważ najlepiej wyrażają jego radosną, aktywną, czasami porywczą naturę. Podobają mu się także tulipany o wyrazistych barwach, szczególnie czerwone.

Kwiaty dla znaków zodiaku: jakie kwiaty dla Byka?

Lubi hortensje i kwiaty koloru niebieskiego, ponieważ barwa ta uspokaja go i relaksuje. Można mu także ofiarować kwiaty bladoróżowe. Unikaj za to tych czerwonych. Działają jak... płachta na byka i mogą popsuć mu humor. 

Kwiaty dla znaków zodiaku: jakie kwiaty dla Bliźniąt?

Uwielbiają orchidee i jej krzyżówki. Spodoba się im bukiet z polnych kwiatów, nie ma znaczenia jakich, ważne, aby było ich dużo, by kompozycja sprawiała wrażenie artystycznego nieładu.

Zobacz także:

Kwiaty dla znaków zodiaku: jakie kwiaty dla Raka?

Kocha polne i ogrodowe kwiaty o subtelnych barwach, wrażenie robią na nim skromne, niewielkie bukiety. Niezbyt lubi rośliny o długich łodygach i w intensywnych kolorach takich, jak czerwień, fuksja, czy pomarańcz.

Kwiaty dla znaków zodiaku: jakie kwiaty dla Lwa?

Jego rośliny to słonecznik i wawrzyn. Ucieszą go kwiaty o barwach złotych i pomarańczowych, najlepiej ułożone w duże, okazałe, ozdobne bukiety.

Kwiaty dla znaków zodiaku: jakie kwiaty dla Panny?

Kocha wszystkie zioła, najlepiej pomieszane z drobnymi kwiatami. Bardzo podobają się jej nagietki, narcyzy - rośliny o barwie żółtozielonej, brązowej i kremowej.

Kwiaty dla znaków zodiaku: jakie kwiaty dla Wagi?

Lilie w pełni zaspokajają zmysł piękna i elegancji, który charakteryzuje ten znak zodiaku. Wagę ucieszą też róże, najlepiej różowe lub białe, ale nie czerwone.

Kwiaty dla znaków zodiaku: jakie kwiaty dla Skorpiona?

Skorpion najbardziej ucieszy się z kaktusa, a także z rzadkich, trudnych do hodowania, drogich kwiatów. W kąt rzuci te, które zerwiesz dla niego łące i oklepane czerwone róże. Nie podoba mu się bowiem zwyczajność - ceni oryginalność i fantazję.

Kwiaty dla znaków zodiaku: jakie kwiaty dla Strzelca?

Kocha astry, które są silne i odporne na jesienne wiatry. Wrażenie zrobisz na nim bukietem składającym się z dużych kwiatów o silnych grubych łodygach.

Kwiaty dla znaków zodiaku: jakie kwiaty dla Koziorożca?

Lubi kwiaty, która zna od dzieciństwa: goździki, róże, tulipany… Nie spodobają mu się bardzo ozdobne bukiety, z nietypowymi ozdobami. Chętnie przyjmie pojedynczy kwiat ozdobiony wstążką.

Kwiaty dla znaków zodiaku: jakie kwiaty dla Wodnika?

Kocha orchidee, magnolie, kamelie i rzadkie, egzotyczne kwiaty. Wrażenie zrobi na nim bukiet składający się z kolorowych roślin o mocnym zapachu. W bukietach ceni pomysłowość i fantazję.

Kwiaty dla znaków zodiaku: jakie kwiaty dla Ryb?

Kochają wszystkie kwiaty, zioła, rośliny… Najbardziej podobają się im bukiety w kolorach: lawendowym, niebieskim, żółtym. Ucieszy się z ogromnego bukietu, ale i z pojedynczego kwiatu.

SPRAWDŹ RÓWNIEŻ:

Wiecie już, jak dopasować kwiaty dla znaków zodiaku, ale czy dobór rośliny zgadza się w waszym przypadku? Dajcie znać w komentarzach!