„Kwiat flaminga” sprzyja miłości i nowym związkom, ponieważ, zdaniem ekspertów od magii roślin, kryje w sobie moc pozytywnych wibracji. Jeśli chcesz wyznać uczucie bliskiej osobie, koniecznie podaruj jej tę popularną roślinę pokojową.

Czytaj też:

„Kwiat flaminga”: co to jest i jak wygląda

„Kwiat flaminga” to inaczej anturium (łac. Anthurium), czyli znana i popularna roślina doniczkowa, której kwiaty przypominają swoim wyglądem... flaminga. Natomiast sama nazwa anturium wywodzi się z greki, a dokładnie od słów άνθος (anthos – kwiat) i ουρά (oura – ogon). Drugi człon nazwy nawiązuje do smukłego kwiatostanu w kształcie kolby. Anturium w naturalnych warunkach rośnie w klimacie tropikalnym, jednak ze względu na atrakcyjny wygląd jest także hodowana jako roślina pokojowa. Poniżej znajduje się przykładowa ilustracja przedstawiająca „kwiat flaminga”, który nie tylko zdobi, ale także ma silne właściwości magiczne.

 

Getty Images, robypangy

Czytaj też:

Dlaczego „Kwiat flaminga” sprzyja miłości i nowym związkom?

„Kwiat flaminga” to niezwykle popularna roślina, ale niewiele osób, wie o tym, że kryje w sobie wyjątkową moc, która sprzyja bliskim relacjom. Zdaniem ekspertów zajmujących się magią roślin anturium ma silne właściwości magiczne, które pozytywnie wpływają na:

Zobacz także:

  • miłość,
  • relacje w związku,
  • zawiązanie się bliskości między partnerami,
  • odnowienie starego uczucia.

Jak się okazuje, kluczowe znaczenie mają tu czerwone kwiaty, które kształtem przypominają serce. Ta symbolika jest niezwykłe łatwa do rozszyfrowania. Wszak kolor czerwony, jak i serce mają silne powiązania z miłością, namiętnością i pożądaniem. Zdaniem historyków, Kupidyn, rzymski bóg miłości, miał strzelać z łuku kwiatami anturium, a osoba trafiona taką „strzałą” natychmiast się zakochiwała.

Zdaniem ekspertów od magii roślin, aby odnowić lub wzmocnić uczucie przy pomocy magii zaklętej w anturium, trzeba spełnić 1 warunek. Jaki? W piątek przed zachodem Słońca należy wręczyć ukochanej osobie „kwiat flaminga” i pocałować ją w lewy policzek. Naszym czynom nie mogą jednak towarzyszyć złe, a nawet egoistyczne intencje. 

Czytaj też: