Agnieszka Sienkiewicz, Weronika Rosati, Urszula Dębska, Magdalena Lamparska i inne gwiazdy pokochały ten krem z wegańskim kolagenem

Kultowy już krem Cachemire Redefisiante z linii Resveratrol-Lift z wegańskim kolagenem, który pokochały Europejki, doceniły też polskie aktorki i influencerki. Z uroczym, różowym słoiczkiem Kaszmirowego kremu pozowały ambasadorki marki, aktorki Weronika Rosati, Agnieszka Sienkiewicz czy Agnieszka Kaczorowska i Urszula Dębska. Opakowanie, które nadaję się do recyklingu, konsystencja i zapach to jedno - ale co sprawia, że produkt ten stał się prawdziwym hitem? 

Po co skórze kolagen?

Kolagen to białko budulcowe, które występuje naturalnie w organizmie - nie tylko w skórze, ale też między innymi w kościach, ścięgnach, zębach, naczyniach krwionośnych czy rogówce oka. Można powiedzieć, że jest on spoiwem, które scala ze sobą komórki. Kolagen jest też nazywany „białkiem młodości”, bo jego działanie usprawnia krążenie krwi, wspiera prawidłowe funkcjonowanie stawów, a przede wszystkim - utrzymanie gładkości i napięcia skóry. Pojawienie się pierwszych zmarszczek jest związane właśnie ze zmniejszoną produkcją kolagenu w skórze, a dzieje się to już po 25 roku życia. To sprawia, że na rynku kosmetycznym możemy obserwować prawdziwe zatrzęsienie produktów z kolagenem w składzie, ale nie oznacza to, że każdy z nich w cudowny sposób rozwiąże problem ze starzeniem się skóry. Nie każdy kolagen skutecznie poprawi kondycję cery, a ponadto większość marek korzysta z kolagenu pochodzącego od zwierząt, co dla wielu konsumentów stanowi problem natury etycznej. Na szczęście, dzięki francuskiej marce Caudalie, mamy alternatywę. 

Czym jest wegański stymulator kolagenu?

Jakiś czas temu marka Caudalie wprowadziła na rynek linię innowacyjnych produktów, które jako pierwsze na świecie zawierają wegański stymulator kolagenu. Brand kojarzony z winoroślą i wykorzystywaniem cennych właściwości resweratrolu w pielęgnacji anti-aging, połączył siły z z prestiżową uczelnią Harvard Medical School. Wspólnie z doktorem Davidem Sinclairem, który w naukowym świecie jest znany jako „guru długowieczności” i jeden z największych autorytetów w dziedzinie walki ze starzeniem, powstała formuła na bazie resweratrolu, kwasu hialuronowego i stymulatora kolagenu. Ten ostatni, oprócz tego że wegański, ma specjalne działanie - pobudza naszą skórę do samodzielnej produkcji kolagenu i to aż 2 razy lepiej niż retinol. Nowy Patent współpracy Caudalie z Harvard Medical school został wprowadzony do wszystkich produktów z serii Resveratrol-Lift.

...

Materiał powstał we współpracy z marką Caudalie. Na poradę z badaniem skóry można zapisać się u ambasadora marki lub umówić online oraz sprawdzać wydarzenia na stronie Caudalie