„Harry Potter” obowiązkową lekturą XXI wieku

Ostatnia książka o Harrym Potterze ukazała się w 2007 roku, a ostatni film w 2011. Od zakończenia serii minęły lata, jednak przygody młodego czarodzieja wciąż przyciągają rzesze fanów i cieszą się dużą popularnością na sklepowych półkach. Można wręcz powiedzieć, że „Harry Potter” wszedł do kanonu kultury i nic nie jest w stanie wymazać go z pamięci ludzkości. Do fanów serii zalicza się również wielu celebrytów, w różnym wieku. Jesteś w stanie wymienić chociaż kilku z nich?

Którzy celebryci uwielbiają „Harry’ego Pottera”?

Wielką fanką serii o Harrym Potterze jest nikt inny, jak Margot Robbie! O swojej miłości wspomniała podczas wywiadu z Vogue,  kiedy wymieniła J.K. Rowling jako osobę, którą najbardziej na świecie chciałaby poznać.  W wywiadzie u Jimmy’ego Kimmela gwiazda wspomniała nawet, że kiedyś chciała upodobnić się do Harry’ego z wyglądu! Jednak Margot Robbie nie jest jedyną gwiazdą, którą Jimmy Kimmel skłonił do takich zwierzeń. Gdy gościem w programie był Kit Harrington, znany z „Gry o Tron”, wyjawił, że Tiara Przydziału z pewnością umieściłaby go w Gryffindorze. Do grona fanów „Harry’ego Pottera” należy nawet uwielbiane przez nas młode pokolenie rodziny królewskiej. Parę lat temu na wycieczkę do studia Warner Bros w Londynie wybrali się książę William, Kate Middleton i książę Harry. W Internecie są nawet zdjęcia jak pozują z różczkami na ulicy pokątnej! Naszą listę gwiazd, które otwarcie kochają serię o Harrym Potterze zamyka Ariana Grande, która poza przeczytaniem całej serii kilkukrotnie, nawet nazwała swojego psa na cześć jednego z bohaterów. To faktycznie duże oddanie dla twórczości J.K. Rowling.

Nowa gratka dla fanów serii o Harrym Potterze

Seria o Harrym Potterze doczekała się dużego rozbudowania uniwersum. Teraz do serii gier dołącza specjalna wersja gry Scrabble, której zasady nie tylko dopuszczają układanie na planszy słów powiązanych z magicznym światem, ale też gwarantują za nie dodatkowe punkty! Dzięki temu prawdziwi fani zdobędą znaczną przewagę nad swoimi konkurentami. Tylko uwaga! Ta gra to wersja limitowana.