Wampir energetyczny: kto to?

Wampir energetyczny to osoba, która sprawia, że po dłuższym przebywaniu w jej towarzystwie czujemy się niepewni, osłabienie, beznadziejni. Towarzyszą nam skrajne emocje, które podburzają poczucie naszej wartości. Przebywanie w towarzystwie wampira energetycznego sprawia, że wracamy do domu totalnie pozbawieni sił i energii do działania. Tak, jakby ktoś "wyssał" z nas wszystko co dobre i wartościowe i pozostawił z niczym, z pustką.

W zależności od tego czy przebywałyśmy z wampirem energetycznym jednorazowo czy mamy z nim regularny kontakt, bo na przykład jest to nasza koleżanka z pokoju w pracy, możemy w różny sposób reagować. Przy częstym przebywaniu w towarzystwie wampira energetycznego oprócz pogorszenia stanu psychicznego mogą pojawiać się objawy somatyczne, takie jak:

 • bóle głowy,
 • bóle brzucha,
 • mdłości,
 • nerwobóle w klatce piersiowej,
 • problemy żołądkowe.

Sytuacja jest niezwykle trudna, kiedy wampirem energetycznym jest twój partner, matka, teściowa czy inna bliska ci osoba.

Jak rozpoznać wampira energetycznego?

Wampir energetyczny niestety nie jest tak łatwy do rozpoznania od razu. Nie chodzi po ulicy z plakietką "jestem wampirem". Ta osoba dobrze się kamufluje i stosuje metody, które na pierwszy rzut oka nie budzą obaw. To świadczy o niezwykle podstępnym sposobie działania wampirów energetycznych.

Aby rozpoznać wampira energetycznego trzeba mieć w sobie uważność, dzięki której zaczniemy zauważać niepokojące zachowania u takiej osoby. Wampir energetyczny nigdy nie da ci wsparcia. Wręcz przeciwnie, będzie robił wszystko, żeby to właśnie na nim skupiła się cała uwaga. Będzie oczekiwał wsparcia od ciebie i robił wszystko, żeby otrzymać to czego pragnie. Stale bowiem oczekuje, że to ty będziesz podnosić go na duchu i motywować do działania. W ten sposób wampir energetyczny będzie rósł w siłę i odbierał tobie energię i moce. Początkowo możesz tego nie zauważać, ale z czasem dostrzeżesz u siebie osłabienie. Po spotkaniach z wampirem energetycznym będziesz czuła się senna, wycieńczona a nawet wykończona. To powinno dać ci do myślenia. Nawet jeśli nie w chwili tuż po kontakcie z taką osobą, to takie powtarzające się sytuacje zapalą w twojej głowie czerwoną lampkę. Im wcześniej zaczniesz zauważać, że dzieje się coś niepokojącego, tym szybciej masz szansę przerwać taką relację. A to najlepsze, co możesz dla siebie zrobić. Dłuższy kontakt z wampirem energetycznym będzie działać na ciebie tylko druzgocąco, a to szybka droga do destrukcji.

PRZECZYTAJ:

Warto rozróżnić wampirów energetycznych ze względu na sposób działania:

Zobacz także:

Wampir energetyczny świadomy

Wampir energetyczny działający świadomie jest szczególnie toksyczny dla otoczenia. Co go wyróżnia?

 • działa z premedytacją
 • świadomie wykorzystuje do swoich celów
 • manipuluje
 • wygłasza nieprzyjemne, krzywdzące komentarze pod adresem innych 
 • zawsze musi być w centrum uwagi
 • krytykuje
 • osądza
 • zastrasza

Wampir energetyczny nieświadomy

Wampir energetyczny działający nieświadomie, nie zdają sobie sprawy ze swojego postępowania i egocentryzmu. Jak się zachowuje?

 • zawsze uważa się za pokrzywdzonego
 • przypisują złe intencje zachowaniu innych
 • uważa, że wszyscy i wszystko sprzysięga się przeciwko niemu
 • ciągle szuka zainteresowania swoją osobą u innych
 • nieświadomie wykorzystuje do swoich celów
 • umniejszają problemy innych osób

Jest jeszcze inny podział wampirów energetycznych. Warto je poznać, żeby móc się przed nimi bronić. Więcej przeczytasz w artykule: 6 rodzajów wampirów energetycznych: to oni sprawiają, że brakuje nam energii do działania

Wampir energetyczny: jak się bronić?

Oto strategia walki z wampirem według amerykańskiej psycholog Judith Orloff: -"Gdy czujesz, że w czyimś towarzystwie nagle zaczyna ci brakować powietrza, nie wpadaj w panikę, weź przede wszystkim kilka głębokich oddechów. Skoncentruj się na nich i na czymś pięknym. Wyobraź sobie np. zachód słońca nad morzem. Użyj swojej energii. Przedstaw ją sobie jako tarczę, która cię ochroni. Albo jako kokon, w którym się schowasz. Wyobraźnia to potężna broń. Natychmiast też załóż nogę na nogę, skrzyżuj ręce na piersiach, a palce obu dłoni ułóż tak, by u każdej z nich kciuk dotykał małego palca. W ten sposób zamkniesz swoje pole energetyczne i potencjalny wampir będzie miał do ciebie utrudniony dostęp. Nie pozwól się też protekcjonalnie poklepywać po plecach ani też obejmować przyjacielsko ramieniem. To bardzo ułatwia pożeraczowi wysysanie energii z ofiary. Jeśli mimo tych zabiegów nadal kręci ci się w głowie i czujesz, że słabniesz - po prostu uciekaj. Przerwij rozmowę, wyjdź z pokoju."

Z przyjaciółką - emocjonalną wampirzycą - jest trudniej. Musisz się nauczyć mówić "nie". Pamiętaj, że nigdy jej nie zadowolisz, bez względu na to, ile czasu i energii jej poświęcisz. Odmów pomocy - powiedz: "Przepraszam, ale dziś nie mam czasu". Jeśli będziesz stanowcza, jest wielce prawdopodobne, że wampirzyca znajdzie sobie innego dawcę. A ty odzyskasz radość i chęć do życia.

Wampir energetyczny: rytuały obronne

Jeśli w twoim otoczeniu jest wampir energetyczny i czujesz, że wysysa z ciebie energię, musisz za wszelką cenę bronić się przed taką osobą. Jest na to kilka sposobów:

 1. Weź kartkę i czarnym flamastrem napisz na niej imię i nazwisko wampira. Następnie przekreśl go na czerwono. Podrzyj kartkę i spal np. w metalowym garnku lub popielniczce. Resztki spuść z wodą.
 2. Wyobraź sobie, że jesteś ubrana w suknię pokrytą złotymi błyszczącymi blaszkami. Suknia jest niczym tarcza ochronna, która nie pozwoli, żeby ktoś wyssał z ciebie energię.
 3. Wyobraź sobie, że znajdujesz się w szklanej kuli. Słyszysz wszystko, co dzieje się wokół ciebie, możesz dotknąć rzeczy. Ale ty jesteś nietykalna. Powtarzaj to ćwiczenie często, a kiedy spotkasz się z wampirem energetycznym wykonaj je.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE:

Jak oczyścić się po kontakcie z wampirem energetycznym?

Kiedy miałaś kontakt z wampirem energetycznym i czuje się totalnie osłabiona, warto oczyścić się z jego energii. Warto dodać, że wampiry energetyczne to osoby o niskich wibracjach energii. Jakie rytuały oczyszczające należy wykonać?

Rytuał oczyszczający z solą lub sodą

Zrób sobie kąpiel z wykorzystaniem sody oczyszczonej lub soli. Wetrzyj w swoje ciało sól lub sodę oczyszczoną i z intencją oczyszczenia się z energii wampira energetycznego, umyj ciało. Podczas rytuału możesz wypowiedzieć słowa:

Tą solą oczyszczam moje ciało. Uwalniam to, co nie należy do mnie. Wprowadzam równowagę i miłość.

Rytuał oczyszczający z białą szałwią

Do wykonania tego rytuału potrzebna ci będzie biała szałwia. Rozpal ją w naczyniu żaroodpornym, a następnie zgaś światło i wejdź w dym szałwii, wypowiadając słowa:

Jestem szczęśliwą istotą, wolną od niebezpieczeństw. Żyję w radości, miłości i pokoju. Utrzymuję wysokie wibracje.

Rytuał oczyszczający: smarowanie ciała

Przeznacz olejek lub balsam do ciała, aby wykorzystać go w rytuale oczyszczającym. Oznacz go intencją ochrony, wypowiadając słowa:

Ten olejek ochroni mnie przed negatywnymi wpływami innych ludzi. 

Stosuj go regularnie, aby być w stałej ochronie przed złymi energiami.

SPRAWDŹ TAKŻE:

Amulet na wampira energetycznego

Jednym ze sposobów ochrony przed wampirem energetycznym jest posiadanie przy sobie amuletu. Taki talizman ochrony sprawi, że poczujesz się bezpiecznie i zła energia nie będzie cię dotykać.

Amuletem na wampira energetycznego może być na przykład kamień o silnej energii ochrony przed takimi osobami. Mowa tutaj na przykład o turmalinie. 

Turmalin jest kamieniem o niezwykle silnych ochronnych właściwościach. Szczególnie czarny turmalin jest stosowany do ochrony przed wampirami energetycznymi. Jego wibracje chronią nas przed działaniem negatywnych energii, które pochodzą z naszego otoczenia i tych, które wysyłają do nas inni ludzie. Minerał ten zwiększa witalność, sprawia, że stajemy się bardziej stabilni emocjonalnie oraz pomaga się uziemić. Mając czarny turmalin zawsze przy sobie, zwiększysz swoje poczucie bezpieczeństwa i pewność siebie.

Rytuał na wampira energetycznego

Jeśli chcesz skutecznie odstraszyć wampira energetycznego, możesz wykonać rytuał, dzięki któremu oczyścisz się po spotkaniu z osobą, która wysysa z ciebie energię. Do przygotowania mikstury będą ci potrzebne:

 • garnek
 • woda
 • czosnek - 5 ząbków
 • ostra papryczka 

Jak przygotować miksturę na wampira energetycznego?

 1. Kiedy zajdzie słońce, weź garnek i włóż do niego pięć ząbków czosnku i dwa ząbki ostrej papryczki chili.
 2. Zalej to litrem wody.
 3. Gotuj na małym ogniu przez 30 min nie dopuszczając do wrzenia.
 4. Odcedź przez sito wywar i wlej do spryskiwacza.
 5. Spryskaj kąty i próg domu.
 6. Płyn przechowuj w lodówce.

Czynność możesz powtarzać co tydzień.