Księżniczka Eugenia odważnie pokazuje bliznę

Księżniczka Eugenia od dziecka cierpiała na skoliozę. Jej stan, już w wieku 12 lat był na tyle poważny, że konieczna była operacja. Pamiątką po niej jest blizna ciągnąca się od szyi po łopatki. Królewska wnuczka nigdy nie unikała tematu swoich problemów zdrowotnych i chętnie pokazywała bliznę. Z okazji dnia szerzenia świadomości na temat skoliozy podzieliła się zdjęciem, na którym widzimy z bliska pooperacyjną szramę.

Dzisiaj jest Międzynarodowy dzień szerzenia świadomości na temat skoliozy. Chciałam tylko podzielić się swoją blizną i zachęcić każdego, kto przeszedł przez coś podobnego, aby podzielił się swoją ze mną. Bądźmy dumni z naszych blizn!

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Princess Eugenie (@princesseugenie) Cze 27, 2020 o 12:57 PDT

Księżniczka Eugenia nie boi się pokazywać swoich pleców

Eugenia już raz pochwaliła się swoją blizną. W dniu swojego ślubu księżniczka Eugenia zaprezentowała się w sukni ślubnej z odsłoniętymi plecami, tak by eksponowała jej bliznę. Jak sama wnuczka królowej Elżbiety powiedziała: zabieg był celowy. Młodzi zaprosili nawet na ślub chirurga Jana Lehovsky'ego, który operował kręgosłup Eugenii.

Jak na zdjęcie zareagowali fani?

Sekcja komentarzy pod postem na Instagramie pełna jest pozytywnych słów i wsparcia dla księżniczki Eugenii. Internauci podkreślają, jak ważna jest normalizacja blizn i szerzenie świadomości związanej z wadami kręgosłupa. Niektórzy komentatorzy dzielili się nawet swoimi własnymi historiami.

Moja córka ma bliznę po operacji kręgosłupa. (…) dziękuję za pokazanie jej, że nie ma się czego wstydzić. Jesteś piękna w środku i na zewnątrz.

Jestem po pięćdziesiątce i mam dość poważną skoliozę. Miałam gorset i nigdy nie miałam operacji - kiedy widzę twoją schludną bliznę i proste plecy, naprawdę żałuję, że nie miałam! Dzięki, że jesteś dla nas ambasadorem.

Jesteś naprawdę najfajniejszą księżniczką.

Miałam operację w październiku 2019 roku. Naprawdę pomagasz mi nie wstydzić się mojej blizny i dumnie ją pokazać, ponieważ jest ona teraz częścią mnie.