Księżna Kate otrzymała wyjątkowy prezent od Królowej

Księżna Kate - 29 kwietnia świętowała ósmą rocznicę ślubu z Williamem. Dokładnie osiem lat temu Kate Middleton stanęła na ślubnym kobiercu w Opactwie Westminsterskim. To wydarzenie śledziły media na całym świecie, a Brytyjczycy, którzy z tej okazji mieli dzień wolny od pracy zebrali się tłumnie na trasie przejazdu.

Z okazji rocznicy ślubu Królowa Elżbieta II postanowiła przekazać Księżnej Kate wyjątkowy prezent i wcale nie chodzi o jego wartość materialną.

Księżna Kate odznaczona Królewskim Orderem Wiktoriańskim

Księżna Kate została wyróżniona przez Królową najwyższym odznaczeniem, jakie może otrzymać kobieta w Wielkiej Brytanii - Królewskim Orderem Wiktoriańskim.

Brytyjski order został ustanowiony przez Królową Wiktorię w 1896 roku i jest przyznawany osobom, które w szczególny sposób przysłużyli się Królowej lub monarchii. Jak komentują brytyjskie media Królowa Elżbieta II w ten sposób chciała docenić Kate za jej postawę i wsparcie jakie daje Księciu Williamowi.

Jak donosi "Telegraph" powołując się na pałacowe źródło, Księżna Kate "jest zaszczycona i nie może się doczekać kontynuowania pracy na rzecz Jej Królewskiej Mości."

Królewski Order Wiktorii otrzymała również księżna Kornwalii - Kamila w 2012 r. z okazji siódmej rocznicy ślubu z księciem Karolem.

Księżna Kate i William świętowali 8. rocznicę ślubu

Księżna Kate i książę William 29 kwietnia 2019 świętowali swoją ósmą rocznicę ślubu. Książęca para uchodzi za godną następców brytyjskiego tronu, zwłaszcza, że książę William jest drugi w kolejce, a to zobowiązuje. 

Zobacz także:

Księżna Kate i William doczekali się trójki dzieci: George'a, Charlotte i najmłodszego Louisa, który właśnie skończył roczek. I chociaż media huczą od plotek na temat rozwodu Kate i Williama, to oni się tym nie przejmują i robią swoje. Zapewne plotki ucichną, kiedy na świat lata moment przyjdzie pierwsze dziecko Meghan i Harry'ego i oczy wszystkich będą zwrócone właśnie na nich.

Gratulujemy Księżnej Kate tak wyjątkowego odznaczenia, bo w pełni na nie zasłużyła.