Księżna Diana rocznica śmierci

21. rocznica śmierci Królowej Ludzkich Serc przypada dokładnie 31. sierpnia. Wtedy w tragicznym wypadku samochodowym w Paryżu, uciekając przed paparazzi, księżna Diana straciła życie. Jej burzliwy życiorys, nieszczęśliwą miłość do księcia Karola, z którym finalnie się rozwiodła i liczne romanse były na ustach wszystkich, a ona sama została jedną z pierwszych gwiazd, którym media odebrały prywatność. Jednocześnie za jej styl, elegancję i działalność charytatywną Dianę kochały tłumy. Jakiś czas temu terapeuta księżnej zdecydował się opublikować osobiste nagrania z rozmów podczas spotkań w jego gabinecie (rodzina królewska chciała zablokować publikację). Lady Diana opowiadała tam o próbach samobójczych, odrzuceniu i osamotnieniu. 

Nigdy jednak nie pojawiły się zapisy rozmów z matką, z którą Diana miała bardzo napięte stosunki. Frances Ruth Shand Kydd, dawniej hrabina Althorp, gorąco potępiała rozwód swojej córki z księciem Karolem, a czarę goryczy przelał wywiad, którego Diana udzieliła magazynowi Hello w 1997 roku. Miała wtedy powiedzieć, że cieszy się z rozwodu i utraty tytułu "Jej książęcej mości", a tego matka Lady Di nie była w stanie jej wybaczyć. Trzeba tutaj wspomnieć, że Frances Kydd sama była rozwódką, pierwszą żoną Johna Spencera. 

Szokująca rozmowa Diany z matką

O ostatniej, szokującej rozmowie Diany z matką opowiedział jej osobisty kamerdyner, Paul Burrell, którego Diana zawołała do słuchawki, by ten wysłuchał razem z nią obelg ze strony jej zdenerwowanej matki. Wymiana zdań miała dotyczyć dwóch rozmansów Diany: z kardiologiem Hasnatem Khanem i z biznesmenem Gulu Lalvani. 

Usłyszałem stek obelg i przekleństw odnośnie Diany i mężczyzn, z którymi się spotykała. To był personalny atak na jej partnerów i ich religijnie przekonania. Nazwała księżniczkę dziwką. Powiedziała, że puszcza się z muzułmanami i przynosi wstyd rodzinie., wyjawił kamerdyner brytyjskiej prasie.

Głos matki miał być "jadowity", a reakcja Diany rozpaczliwa. Księżniczka długo nie mogła dojść do siebie i głośno płakała. Podobno też cisnęła słuchawkę i zagroziła, że to jej ostatnia rozmowa z matką i nigdy więcej się do niej nie odezwie. Kilka tygodni później zdarzył się wypadek, w którym zginęła.