Księżna Diana była ulubienicą ludzi na całym świecie. Trudno się temu dziwić. Piękna, wrażliwa i nieszczęśliwie zakochana wzbudzała u wielu empatię i współczucie. Sama również była osobą niezwykle wrażliwą, o czym możemy przekonać się z filmów dokumentalnych oraz książek na jej temat. Okazuje się, że właśnie ta jej cecha wpłynęła na fakt, że była również przesądna. Zdarzało jej się korzystać z porad wróżek, ale to nie wszystko, bowiem księżna Diana miała szczęśliwy amulet, który nosiła przy sobie zwłaszcza w jednej sytuacji. 

Księżna Diana miała szczęśliwy amulet. Pomagał jej w trudnych chwilach

Lady Di miała różne zainteresowania, ale bez wątpienia jednym z największych była astrologia. Mama Williama i Harry'ego była przesądna i wierzyła w moc szczęśliwych amuletów. 

Zobacz także: 

Okazuje się, że sama miała taki talizman, który nosiła zawsze w określonych momentach. Portal viva.pl donosi, że były to dwa zegarki, które możemy dostrzec na wielu zdjęciach Lady Di. Jeden z nich miał skórzany pasek i pochodził z jej panieńskiej kolekcji biżuterii. Drugi otrzymała w prezencie od księcia Karola. Jej natura romantyczki sprawiła, że Diana była przekonana o wyjątkowej mocy, która płynie z połączenia obu gadżetów. 

Nic więc dziwnego, że księżna Diana zawsze miała przy sobie oba zegarki podczas meczów polo, w których brał udział jej mąż. Wierzyła bowiem, że w ten sposób przyniesie szczęście Karolowi i jego drużynie. 

To jednak niejedyny moment w życiu Diany, który wskazuje na to, że księżna wierzyła w magiczną moc niektórych przedmiotów. 

Księżna Diana była przesądna. To miała przy sobie podczas ślubu z Karolem

Księżna Diana starała się zadbać o takie szczegóły również podczas ślubu z księciem Karolem. Jak każda panna młoda nie chciała bowiem kusić losu.

Zobacz także:

W sukni ślubnej Lady Di wszyta była mała, niebieska kokardka. Miała ona symbolizować udany związek i zapobiec zdradom. Na metce naszyta została natomiast mała podkowa, która również jest symbolem szczęścia. 

Jak niestety wiemy, wszystkie te elementy nie przyniosły jej pomyślności w małżeństwie. Mamy jednak nadzieję, że był to jedynie wyjątek potwierdzający regułę i inne panny młode będą miały więcej szczęścia.

Zobacz także: