"Kto czyta książki, żyje podwójnie" głosi Umberto Eco. Własnie dlatego i nie tylko książki są idealnymi, gwiazdkowymi podarkami. Oto lista nowości, które ucieszą niejednego obdarowanego.  

DLA RODZINY 

"Ugryźć świat", Autor: praca zbiorowa, Wydawnictwo: G+J RBA, 2008, Cena 89 zł

Poznawać nowe kraje można na wiele sposobów. W niezwykłą podróż kulinarną zabiera czytelnika książka „Ugryźć świat”. Aż 105 osób opowiada w niej o swoich „jedzeniowych” fascynacjach i odkrywaniu smaków.  Jeśli więc masz w swojej rodzinie smakosza, który z radością przeczyta o tym, co Olga Bończyk kocha w kuchni toskańskiej, co Marcin Prokop sądzi o szaszłyku z psa i ile papryki może zjeść Andrzej Smolik, właśnie znalazłeś dla niego idealny prezent!  

"Gra anioła", Autor: Carlos Ruiz Zafón, Wydawnictwo: Muza, Oprawa: miękka, Cena: 32 zł

Carlos Ruiz Zafón serwuje swym czytelnikom kolejną literacką podróż po uliczkach Barcelony. Z niezwykłą precyzją powieściopisarska i w charakterystycznym dlań, oszałamiającym stylu, autor "Cienia wiatru" ponownie obdarowuje nas niezwykłą intrygą, romansem i tragedią. Młody pisarz, żyjący obsesyjną i niemożliwą miłością, otrzymuje od tajemniczego wydawcy ofertę napisania książki, jakiej jeszcze nie było, w zamian za fortunę i, być może, coś więcej. Książka absolutnie dla każdego!

Zobacz także:

"Król Bollywoodu Shah Rukh Khan" , Autor: Anupama Chopra,  Wydawnictwo: Prószyński i S-ka SA, Oprawa: twarda, Cena: 29,90 zł

W ciągu piętnastu lat Shah Rukh Khan wystąpił w ponad pięćdziesięciu filmach, stając się bogiem nowych, imponujących Indii. Jego plakaty sprzedawane są na ulicach obok dewocjonaliów, a  na jego cześć wznosi się świątynie. Ta pasjonująca opowieść o życiu supergwiazdy indyjskiego kina i kulisach barwnego świata Bollywood na pewno przypadnie do gustu wszystkim fanom kina rodem z Indii.      

"Sekrety Londynu", Autor: Corrado Augias, Wydawnictwo: MUZA, Oprawa: miękka, Cena: 32 zł

Sekrety Londynu to dość nietypowy przewodnik po mieście. Nie ma w nim gotowych tras, map czy adresów. Można za to poczytać o flocie brytyjskiej, Beatlesach, angielskiej Królowej, swingującym Londynie, Kubie Rozpruwaczu i o Angry Young Men. Świetna pozycja nie tylko dla turystów, ale i dla tych, którzy chcą poznać stolicę wyspiarzy od nieco innej, mniej formalnej strony.              

DLA DZIECI I MŁODZIEŻY

"Pan  Błysk", Autor: J.R. R. Tolkien, Wydawnictwo: Prószyński i S-ka SA, Oprawa: twarda, Cena: 35 zł

Profesor J.R.R. Tolkien wymyślił i zilustrował tę zabawną i pełną niesamowitych wydarzeń opowiastkę dla własnych dzieci. Pan Błysk, ekstrawagancki, ale sympatyczny pan z zamiłowaniem do wysokich kapeluszy, postanowił kupić sobie samochód. I pozornie zrobił niezły interes, bo na auto zamienił swój rower. Jednak był to początek całej serii niefortunnych zdarzeń. Nieznane w Polsce zabawne opowiadanie twórcy Hobbita, z kolorowymi ilustracjami samego Tolkiena spodoba się najmłodszym.  

"Sprężyna", Małgorzata Musierowicz, Wydawnictwo: Akapit-press, Oprawa: miękka, Cena: 27,50 zł

Kolejny, tym razem 18, tom Jeżycjady. Małgorzata Musierowicz znowu zaprasza nas do ciepłego, zabawnego, miłego, domowego, a czasami wzruszającego świata klanu Borejków. Olbrzymia dawka humoru i pozytywnej energii niekoniecznie tylko dla nastolatek!        

DLA CIEBIE

"Przepiórki w płatkach róży", Autor: Laura Esquivel, Wydawnictwo: G+J Gruner+Jahr Polska, Cena: 24,90 zł

Przepiórki w płatkach róży to literacki debiut meksykańskiej autorki Laury Esquivel. Tite i Pedra łączy namiętna miłość. Niestety, zgodnie z meksykańską konserwatywną tradycją najmłodszej córce nie wolno wyjść za mąż, bo musi opiekować się matką. Aby być blisko ukochanej, chłopak żeni się z jej starszą siostrą. Warto przeczytać nie tylko ze względu na porywającą historię miłosną, ale i dla smakowitych przepisów kulinarnych, które przewijają się przez karty książki.  

"Biegnij", Autor: Ann Patchett, Wydawnictwo: Rebis, Cena: 32 zł

"Biegnij", najnowsze dzieło utalentowanej amerykanki Ann Patchett, to liryczna, ciepła i poruszająca opowieść o tym, w jak przedziwny sposób krzyżują się ścieżki ludzkiego życia, o kruchych nadziejach i lękach o nasze dzieci, o tym, do czego jesteśmy zdolni, by chronić własną rodzinę.  Lektura w sam raz na spokojny, świąteczny wieczór z filiżanką dobrej kawy i piernikiem.  



"Odchudzająca książka kucharska", Autor: Marek Bardadyn, Wydawnictwo: Rebis, Cena: 36 zł

Doktor Marek Bardadyn to ekspert w dziedzinie żywienia i odchudzania. Jego odchudzająca książka kucharska to nie tylko profesjonalny i nowoczesny poradnik kulinarny, ale przede wszystkim przewodnik dla wszystkich, którym nie udało się dotychczas spełnić marzenia o odzyskaniu idealnej sylwetki i zdrowia. Może wraz z Nowym Rokiem się uda?