"Tańcząca Eurydyka", Aleksander Żygariow

Książka poświęcona jednej z największych indywidualności polskiej piosenki – Annie German. Opowieści rodziny, przyjaciół i znajomych przeplatają się z fragmentami biografii. Unikatowe fotografie i dokumenty z prywatnego archiwum udostępnił mąż piosenkarki, Zbigniew Tucholski.
Wyd. PIW

"Najgorsze baśnie braci Grim", Louis Sepúlveda, Mario D. Aparaín

Perypetie wędrownych bardów argentyńskich, bliźniaków Kaina i Abla, stały się dla kpiących ze wszystkiego autorów okazją do pokazania groteskowych postaci – ikon kultury masowej (m.in.: Johna Wayne’a, Steve’a McQueena i Humphreya Bogarta).
Wyd. NOIR SUR BLANC

"Punkty za wierność", Susanne Fröhlich

Andrea, mama dwojga dzieci i żona prawnika odnoszącego sukcesy w prestiżowej kancelarii, wydaje się kobietą spełnioną. Czy rzeczywiście? Gdy zaczyna podejrzewać, że mąż romansuje z koleżanką, postanawia odmienić swoje życie: zatrudnia opiekunkę, podejmuje pracę i zaczyna flirtować.
Wyd. MUZA

"Wszyscy mężczyźni mojego kota", Karolina Macios

32-letnia Ada ma kota, który nie może jej wybaczyć, że kiedyś go wykastrowała. Kot jest uczulony na mężczyzn, ale są ku temu powody: Adzie trafiają się same wybrakowane okazy. We współczesnym świecie trudno bowiem znaleźć interesującego heteroseksualnego mężczyznę.
Wyd. ZNAK

"Imiona kwiatów i dziewcząt", Elizabeth Gilbert

Bohaterami tej książki są: dziewczyna, która ucieka z kowbojem w Góry Skaliste, umierająca staruszka wspominająca swoje rozwiązłe życie i twarda baba nieobawiająca się życia w głuszy. To kobiety z krwi i kości – silne, poszukujące miłości i czułości, ale oddające się też swoim pasjom.
Wyd. REBIS