Książka Michelle Obamy: o czym będzie?

Michelle Obama właśnie ujawniła na Twitterze, że jeszcze w tym roku ukaże się jej książka zatytułowana "Becoming". W swojej książce Michelle Obama opisze chronologicznie swoje życie od czasów dzieciństwa w południowym Chicago, przez lata, kiedy była żoną, matką i kobietą aktywną zawodowo, do czasów, kiedy pełniła funkcję Pierwszej Damy. 

Michelle Obama na Twitterze napisała, że pisanie książki "Becoming" było niesamowitym doświadczeniem w jej życiu.

Pisanie "Becoming" było głęboko osobistym doświadczeniem. Pozwoliło mi po raz pierwszy naprawdę zastanowić się nad niespodziewaną trajektorią mojego życia. W tej książce opowiadam o moich korzeniach - i o tym, jak mała dziewczynka z południowego Chicago znalazła głos i siłę, by walczyć o prawa innych. Mam nadzieję, że moja podróż zainspiruje czytelników do znalezienia w sobie odwagi i stania się ludźmi, którymi chcą być. Nie mogę się doczekać, by podzielić się moją historią. - napisała Michelle Obama na Twitterze

Książka Michelle Obamy "Becoming": kiedy premiera?

Książka Michelle Obamy "Becoming" ukaże się w 24. językach, również po polsku. Wydawcą książki Michelle Obamy "Becoming" jest Penguin Random House, który uzyskał prawa do publikacji wspomnień zarówno byłej pierwszej damy USA, jak i jej męża - Baracka Obamy. W Polsce książka ukaże się nakładem Wydawnictwa Agora. Wiadomo, że Michelle Obama wyruszy w trasę promującą książkę "Becoming" ale szczegóły promocji nie są jeszcze znane.

Przypomnijmy, że Michelle Obama w 2012 wydała książkę "American Grown", w której zamieściła przepisy na zdrowe potrawy, opowiedziała o zakładaniu warzywnika przy Białym Domu i propagowała  kampanię walki z otyłością u dzieci.