Książę William w Nowej Zelandii powiedział ważne słowa

Książę William podczas wizyty w Nowej Zelandii odwiedził meczet Al Noor, gdzie w marcu doszło do ataku terrorystycznego w wyniku którego zginęło kilkadziesiąt osób i wiele zostało rannych. Właśnie tam książę William wygłosił przemówienie, którego słowa odbiły się echem na cały świat.

"15 marca w tym miejscu rozgrywała się tragedia. Terrorysta usiłował zasiać podziały i nienawiść w miejscu, które oznacza wspólność i bezinteresowność. Myślał, że może przedefiniować to miejsce. Jestem tu, aby pomóc pokazać światu, że mu się nie udało" - powiedział książę William i dodał: "Pokazaliście, jak można reagować na nienawiść z miłością".

Książę William nawiązał również do tragedii swojego dzieciństwa, czyli stracie mamy, księżnej Diany.

Książę William przejmująco o stracie mamy 

William w swoim przemówieniu opowiedział o uczuciach, które mu towarzyszyły po stracie mamy. Kiedy księżna Diana zginęła w wypadku samochodowym książę William miał wtedy 15 lat. Jego słowa wypowiedziane w Nowej Zelandii chwytają za serce:

"Miałem powody do tego, aby zastanawiać się nad żalem, nagłym bólem i stratą w moim życiu. Z bliska widziałem smutek w innych chwilach tragedii, tak jak dzisiaj. Zdałem sobie sprawę z tego, że oczywiście żałoba zmienia twoje spojrzenie na życie. Nigdy nie zapominasz o szoku, smutku i bólu. Ale nie wierzę, że smutek zmienia to, kim jesteś. Smutek, jeżeli na to pozwolisz, ujawni, kim jesteś. Może ujawnić głębię, której nie znałeś" - wyznał William.

Śmierć księżnej Diany, nazywanej przez cały świat Królową Ludzkich Serc była dla wszystkich szokiem. 31 sierpnia 1997 roku światowe media relacjonowały wydarzenia z wypadku, do którego doszło w tunelu Alma w Paryżu, kiedy to samochód z księżną Dianą uderzył w jeden z filarów. Po stracie księżnej Diany płakały miliony ludzi, którzy ją uwielbiali za serce, klasę i chęć niesienia pomocy innym.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

“The message from Christchurch and the message from Al Noor and Linwood mosques could not be more clear - this global ideology of hate will fail to divide us." The Duke of Cambridge visited Al Noor and Linwood mosques to meet families affected by the Christchurch mosques terrorist attack. Among those The Duke met was Farid Ahmad, who lost his wife in the attack on Al Noor Mosque. Farid's wife Husna Ahmad led a group of children to safety from Al Noor Mosque during the attack, but was killed while returning to rescue her husband. The Duke of Cambridge also visited Christchurch and Burwood Hospitals to meet victims of the attack, and thank staff for their incredible work treating them.

Post udostępniony przez Kensington Palace (@kensingtonroyal) Kwi 26, 2019 o 12:55 PDT